Opilý na elektrokoloběžce vjel před autobus

Pardubice – Většinu času, který věnujeme elektrokoloběžkám, směřujeme naše sdělení do tří základních pouček: Elektrokoloběžka je to samé, co elektrokolo. S tím souvisí povinná přilba pro jezdce do 18 let a pravidla stejná pro účastníky silničního provozu.

Proto také naši hlídku zaujal jezdec, který na tomto prokletém vynálezu bez zábran svou jízdu směroval na přechod pro chodce, kde zkřížil dráhu autobusu hromadné dopravy, který musel rychle brzdit. Strážníci muže vzápětí zastavili a vzápětí zjistili, že problémů tady bude víc. Třiapadesátiletý muž přiznal, že je pod vlivem alkoholu, což vzápětí dokázala i dechová zkouška s výsledkem 2,38 promile. A protože trval na tom, že v jízdě bude pokračovat, vysvětlili mu strážníci, že toto bude možné až po celkovém vystřízlivění na záchytné stanici. Dořešením jeho jízdy se bude zabývat správní orgán.

Tetris s kamionem. Tahle hra se nevydařila

Známou větu: „To se tam nevejde" v sobotu v Pardubicích v ulici K Dolíčku názorně demonstroval řidič nákladního vozu s návěsem, který se pokusil soupravu napasovat do tak úzké uličky, že je problém se tam vytočit i se psím spřežením. Řidič neznalý zdejších podmínek a patrně i se na místní komunikaci pokusil celou rozměrnou soupravu dokonce otočit. Hráčům kostičkové legendy jménem Tetris nemusíme připomínat, co se stane ve chvíli, kdy se na poslední chvíli pokusí otáčet tou dlouhou kostku.

Pro neznalé přikládáme fotografie kamionu, který toto ztvárnil celkem věrně. Bohužel vzniklý karambol skončil poškozením zaparkovaného vozidla a zablokováním uličky. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie České republiky k vyřešení nehody i přítomného řidiče a šli usměrňovat dopravu a obejít domy v sousedství s žádostí o přeparkování vozidel, aby tam ten kamion nemusel zůstat zaseknutý navždy.

Po hokeji zkusil strážníka trefit lahví. Minul a s podlahou se neminul

Emocemi nabitá série hokejového play off v sobotu skončila prozatím 3:1 ve prospěch budějovických hokejistů. Poslední prohrané utkání však vzbudilo nevoli v sektoru hostí. Jeden z nich svou nelibost nesl tak mocně, že vylezl na hrazení mezi sektory fanoušků a tam rozerval ochrannou síť, která má bránit vzájemnému házení předmětů jedním i druhým směrem.

Vzhledem k tomu, že vzniklou dírou nerecitoval známou písničku o kočce lezoucí otvorem, ale házel odpadky, křičel nadávky a nakonec zkoušel i plivat po fanoušcích i strážnících, byl z hrazení „sestřelen" dobře mířenou dávkou slzotvorného prostředku. Dojat k slzám vychladl ale jen na chvíli. U východu z arény totiž chtěl srovnat skóre a zaútočil na strážníky. Nejprve nadávkami a pak hozením plastové lahve s vodou. Strážníka se pokusil trefit do hlavy, ale minul. Co jej ovšem neminulo, bylo setkání s podlahou, služebními pouty a pokutovým blokem.

Jak to u podobných situací bývá, několik kamarádů se chtělo zapojit do dění. Zpravidla to jsou tací, kteří sice nevědí, která bije, nevědí ani co se stalo, zato vědí, co by měli strážníci dělat a hned by přiložili ruku k dílu. Následnou výměnu názorů už venku pomohla strážníkům usměrnit pořádková jednotka Policie ČR. Tím bylo utkání definitivně ukončeno i mimo ledovou plochu.

Hořící kontejner odtáhla hlídka strážníků včas

Hlídka strážníků vyjela v sobotu v noci zároveň s hasiči k nahlášenému požáru kontejneru. Hlídkový vůz byl shodou okolností nedaleko místa požáru a tak strážníci dorazili na místo vzápětí. Požár kontejneru na směsný odpad byl už v nejlepším, ale strážníci ještě stihli zabránit dalším škodám. Hořící a už roztékající se popelnici ještě včas vytáhli z přístřešku, než stihnou plameny přeskočit. Vzápětí na místo dorazili hasiči a požár zlikvidovali. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice