Tragická dopravní nehoda mezi obcemi Orel a Zaječice…

Chrudimsko – V neděli 27. března 2022 krátce po půlnoci došlo k dopravní nehodě na silnici II. třídy č. 358 mezi obcemi Orel a Zaječice na Chrudimsku.

Minimálně jedno vozidlo, po kterém zbyla na místě nehody registrační značka vozidla, se mělo střetnout s osobou v prostoru komunikace. Policisté řidičku osobního vozidla vypátrali a zjistili, že s vozidlem zn. Ford jela ze směru od Zaječic na obec Orel.

Policisté s 67letou řidičkou provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. V místě dopravní nehody havaroval ještě řidič jedoucí ze směru od Orle, který s vozidlem zn. Volkswagen Golf skončil převrácený na střeše v silničním příkopě. Jeho řidič byl se zraněním převezen zdravotnickou záchrannou službou do chrudimské nemocnice. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Obě vozidla byla zajištěná z důvodu případného znaleckého zkoumání.

Zda byl sražený muž pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek prokáže až nařízená soudní pitva. Přesné příčiny a okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření.

Silnice II/358 byla v místě dopravní nehody zcela uzavřená. Od 5:40 je silnice plně průjezdná.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR