Opilá řidička zastavila o služební vozidlo strážníků

Pardubice – Páteční ráno nezačalo příliš úspěšně pro pětačtyřicetiletou ženu. Kromě toho, že ji asi nebylo příliš dobře z předchozí konzumace alkoholu, dostala i velmi nešťastný nápad, a to usednout za volant.

Její cesta skončila v ulici Štrossova, kde si až příliš pozdě všimla stojícího služebního vozidla strážníků, kteří čekali na stopce. Její vůz se zastavil o vozidlo psovodů. Ačkoliv řidička pohotově tvrdila, že za nehodu může covid, výsledek dechové zkoušky spíš nasvědčoval, že problém bude i jinde. V dechu měla žena lehce přes dvě promile. Na místě proto byla řidička předána do rukou státní policie, která se bude její nehodou a řízením pod vlivem alkoholu zabývat. 

Tato žena ale nebyla jedinou nezodpovědnou řidičkou. O víkendu k ní přibyli další dva adepti. V sobotu u půl jedenácté večer strážníci zastavili na třídě Míru vozidlo, které si to uhánělo po pěší zóně. Z okénka vykoukl rozjařený čtyřiadvacetiletý řidič, který si na zadních sedačkách vezl prázdné plechovky od piva. Že se právě o jejich vyprázdnění nejspíš postaral sám, nasvědčovala i dechová zkouška. Přístroj ukázal hodnotu 0,95 promile. Muž si ten večer už za volant nesedl a jeho cesta skončila na nejbližší služebně státní policie. 

A do třetice nedělní šofér. To byl pětapadesátiletý muž, který se vydal v protisměru jednosměrkou, navíc, přímo před zraky strážníků. Následující postup byl standardní: kontrola totožnosti, dechová zkouška a po pozitivním výsledku 0,33 předání státní policii. 

Výzva na souboj za pět tisíc

Nejen alkohol stál za řadou událostí, které museli strážníci o víkendu řešit. Třeba třiatřicetiletý muž si vedle piva dopřál i koktejl návykových látek. V rauši pak na sebe strhával pozornost na pardubickém nádraží. Neustále rozmlouval s imaginární bytostí a dost možná, to nebyl příjemný rozhovor, protože se muž rozčílil. Vzápětí totiž od rozhovoru přešel k pokřikování po ostatních cestujících, které vytrvale vyzýval na pěstní souboj. Se strážníky se ale nepral.

Přiznal se k popíjení piva i užití pervitinu. Vzhledem k tomu, že nepřestával pokřikovat a stále ho to táhlo zpět do nádražní haly, strážníci rozhodli, že předejdou případným problémům i možným útokům a nařídili převoz na záchytku. Po odeznění intoxikace si muž za své počínání vysloužil pokutu ve výši 5000 Kč. 

Hledá se majitel/ka elektrokoloběžky

Dobré zprávy vždy potěší, a tak s radostí oznamujeme, že poctivost ještě nevymřela. O víkendu to strážníci poznali hned dvakrát. Díky nálezkyni mohla hlídka vrátit ženě peněženku s kompletně celým obsahem, tedy jak s doklady, tak i s finanční hotovostí přesahující tři tisíce korun.

Další nálezce si zase všiml složené elektrokoloběžky, kterou zřejmě někdo roztržitý zapomněl na parkovišti u obchodního centra. Zůstala ležet u sousedního zaparkovaného vozidla. Nyní je již zadokumentovaná a čeká, až si ji přijde majitel vyzvednout. S sebou bude samozřejmě potřebovat doklad totožnosti i doklad o vlastnictví elektrokoloběžky.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice