Očkovací centrum v České Třebové bude připravené od května. Podmínkou je dostatek vakcín…

Česká Třebová – V návaznosti na avizované zvýšené dodávky očkovacích látek počínaje květnem plánuje Pardubický kraj vytvořit další očkovací místa. Jedním z nich je Česká Třebová, konkrétně areál VOŠ a SŠ technické v areálu Na Skalce. S vedením školy i města jednal přímo na místě hejtman Martin Netolický.

„V rámci spádové Orlickoústecké nemocnici nyní fungují tři očkovací týmy, což je maximální možná kapacita z hlediska personálního, ale především prostorového. Pro posílení očkovacích kapacit celého okresu jsme i z ohledem na dobrou dopravní dostupnost zvolili Českou Třebovou, kde naše škola disponuje dostatečně kapacitním prostorem pro jeden tým včetně zázemí a čekárny s možností rozšíření kapacity v případě, že by vakcín do kraje přicházelo výrazně více," sdělil hejtman Martin Netolický s tím, že v případě dodržení avizovaných dodávek vakcín by mělo centrum začít fungovat počínaje první květnovou dodávkou vakcíny Pfizer.

Provozovatelem očkovacího centra by měla být soukromá společnost, která disponuje jak technickým vybavením, tak lékařským zázemím. „Fungování centra by zajišťovala společnost, která má veškeré potřebné vybavení, ale také personální kapacity na fungování jednoho očkovacího týmu. Zároveň bychom chtěli využít kontaktů na bývalé zdravotní sestry, které nám opakovaně nabízejí pomoc a chtějí v očkovacích místech působit," doplnil hejtman Netolický s tím, že město se zavázalo zajistit administrativní a organizační stránku a parkování v prostorách před školou.

Zdroj a foto: Pardubický kraj