Obchvat Kojic bude hotov na konci dubna

Pardubicko – S aktuální situací při stavbě obchvatu Kojic se v úterý odpoledne přímo na místě seznámil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Samotnou stavbu, která navazuje na obchvat nedalekých Chvaletic, zaplatí z 85 procent Integrovaný regionální operační program.

V průběhu výstavby se objevily dílčí komplikace způsobené výměnou projektantů, přeložkou ČEZu a jinou třídou těžitelnosti zeminy, což mělo vliv na zpomalení postupu odkopávek. Stávající termín dokončení stavby je na konci dubna letošního roku.

„Stavba obchvatu Kojic je od samého počátku nejen pro kraj jako zadavatele, ale také pro projektanty a následně stavebníky velkou výzvou. Část silnice v nové trase vede po náspu přes rybníky a mokřady a v poměrně složitém území blízko hlavnímu železničnímu koridoru. Celá stavba je tvořena třemi etapami. První je úsek silnice v původní trase z Chvaletic do Kojic. Druhou pak samotný obchvat Kojic a třetí etapu tvoří úsek silnice II/322 od křižovatky s III/3224 po nový obchvat Kojic. V průběhu stavby bylo z objektivních důvodů nutné prodloužit termín realizace jednoho z úseků, což bylo způsobeno opožděnou demolicí stávajících objektů a následnou přeložkou ČEZu, ale také jinou třídou těžitelnosti zeminy, což bohužel zpomalilo postup odkopávek. Bohužel se tak stalo v rámci změny projektanta, jelikož s tím původním jsme nebyli spokojení a bylo nutné celý projekt dokončit. V tuto chvíli jsem byl pracovníky stavby, ale i našimi investičními pracovníky ujištěn, že dokončení stavebních prací je plánováno na konec dubna," řekl hejtman Martin Netolický s tím, že vozovka bude široká 9,5 metru a samotný obchvat obce bude na obou koncích napojen kruhovými objezdy na stávající průtah obcí.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj