Nový urgentní pavilon ocenili také inženýři činní ve výstavbě v našem kraji

Pardubice – Velké množství zájemců z řad veřejnosti si v pátek a v sobotu prohlédlo nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů v Pardubické nemocnici. Ještě před nastěhováním zdravotnického personálu měli možnost prozkoumat jeho zákulisí také členové České komory autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě (ČKAIT), které do budovy pozval za Pardubický kraj náměstek hejtmana pro investice a kulturu Roman Línek.

„Naše prohlídka byla trochu specifická. Pánové a dámy se z hlediska své profese zajímali hlavně o technické podrobnosti a použitá řešení. Díky tomu jsme nahlédli i do technického zázemí a probrali třeba energetickou náročnost, záložní zdroje, klimatizaci, lávky na čištění obvodového pláště nebo zásobování. Pavilon bude od poloviny měsíce ve zkušebním provozu a řada věcí si bude postupně sedat podle aktuálních potřeb personálu," konstatoval Roman Línek.

„Velmi jsme uvítali možnost nahlédnout do útrob nového pavilonu, je to ohromná stavba s řadou inovativních řešení. Jakmile se tu zabydlí provoz, už nebude možné vidět jednotlivá místa takto zblízka, od suterénu až po přistávací plochu pro záchranářské vrtulníky na střeše. Klobouk dolů před všemi účastníky stavby," řekl za pardubickou pobočku ČKAIT její předseda Radim Loukota.

Autor: PhDr. Zuzana Nováková
Zdroj a foto: Pardubický kraj