Nový kruhový objezd ve Skutči by měl vzniknout příští rok

Pardubice / Chrudimsko – Již s předchozím vedením města bylo domluveno budování kruhového objezdu na obchvatu Skutče na silnici II/358 v místě stávajícího křížení se silnicí II/306 směrem na Prosetín. Pardubický kraj měl již v letošním roce na tuto stavbu připravené finanční prostředky, avšak v rámci výběrového řízení nebyl mezi stavebními firmami o tuto stavbu v daném období zájem.

Zvýšení bezpečnosti silničního provozu ve Skutči bylo hlavním tématem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického s novým starostou města Jaroslavem Hetfleišem.

„S předchozím vedením města jsme se domluvili na vybudování kruhového objezdu místo stávající klasické křižovatky silnic II/358 a II/306. Jedná se o místo komplikované a nepřehledné pro všechny účastníky silničního provozu, které si rozhodně tento stavební zásah zaslouží. Bohužel jsme i přes vyčlenění finančních prostředků nenašli stavební firmu, která by tuto stavbu dokázala v letošním roce zrealizovat. S novým panem starostou jsme si potvrdili, že náš závazek platí i do příštího roku a uděláme maximum, aby se kruhový objezd podařilo postavit. Předpokládaná projektovaná částka je 13,5 milionu korun s tím, že město je i nadále připraveno se finančně na stavbě podílet v rámci vybudování chodníků a veřejného osvětlení částkou dva miliony korun," uvedl hejtman Martin Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj