Nová část Paláce Pardubice se otevře prvním zákazníkům

Pardubice – Zrekonstruovaný bývalý obchodní dům Prior, který je nyní lávkami přímo propojen se sousedním Palácem Pardubice a stává se tak jeho součástí, se již brzy otevře svým prvním zákazníkům. V září se sem můžete vypravit na nákupy a pohodlně navštívit zbrusu novou část obchodního centra.  

Úpravy úspěšně pokračují a bývalý Prior tak může již brzy přivítat své zákazníky. Přestože rekonstrukce se oproti původním plánům protáhla, vše nadále pokračuje dle harmonogramu a v červenci již proběhla plánovaná kolaudace. Ve čtvrtek 15. 9. 2022 se tedy v budově bývalého Prioru otevře pro návštěvníky nová část Paláce Pardubice. A hned 16. 9. můžete přijít na oficiální Grand opening pro veřejnost, který bude doprovázet zábavný program pro celou rodinu spolu se street food festivalem. 

V současné době na budově probíhá dokončení nátěru fasády a spouštějí a kontrolují se jednotlivé systémy budovy. V nájemních jednotkách probíhají finální úpravy jednotlivých nájemců, kteří by do konce srpna měli dokončit práce na „svých" prodejnách.

Můžete se těšit na zbrusu novou prodejnu potravinářského řetězce Tesco nebo na prodejnu oděvů New Yorker, která bude rozložena na dvou podlažích, a bude tak moct nabídnout svým zákazníkům široký sortiment zboží. Pokud budete potřebovat novou elektroniku, navštivte prodejnu Datart, své štěstí budete moct zkusit v sázkové kanceláři Fortuna a malé děti a jejich rodiče jistě potěší prodejna hraček Sparkys.

Jakmile se tato nová část Paláce Pardubice otevře zákazníkům, začnou probíhat stavební práce v původních prostorách Paláce. Dojde k rozdělení a vytvoření pasáže od eskalátoru ve 2. NP před původní prodejnou New Yorker, vybudování dvou nových prodejen a rozšíření jedné stávající prodejní jednotky.

Zdroj a foto: Double-U PR, s.r.o. / Palác Pardubice

Z historie obchodního domu PRIOR Pardubice

Obchodní dům PRIOR v době stavby 1974 / Archiv OD Pardubice

Prvnímu obchoďáku Pardubic bylo 7. dubna 53let (od rozhodnutí)! Tento architektonický povedený kousek byl postaven v Pardubicích na místě bývalých kasáren. Obchodní dům postaven za 60 mil Kčs s plánovaným obratem 280 mil.Kčs. Prodejní plocha 5850 m2. Původní stavba je do dnes celkem zachovalá a napčíklad výtahy a eskalátory jsou stále na stejném místě jako před 53 lety.

Dne 23. srpna roku 1974 byl PRIOR otevřen podle projektu architektky Žertové z Brna. Roku 1992 jej koupila americká firma KMART. Roku 1996 zakoupila anglická firma TESCO. Roku 2008 propojen s novým obchodním centrem AFI Palác. V roce 2015 AFI Palác prodán a přejmenován na Atrium PALÁC Pardubice.

Foto archiv redakce Pardubice ŽIVĚ / Archiv OD Pardubice