Nezvaný host pod postelí

Pardubice – Pod postelí se dá najít ledacos. Někdy jsou objevené poklady příjemným překvapením, jindy už tolik radosti nepřinesou. Co teprve, když se v ložnici usídlí takové tajuplné stvoření opředené mnoha pověstmi a pověrami. Teď nemáme na mysli Batmana, protože ten by asi udělal větší radost a strážníci by k němu ani nevyjížděli.

V našem příběhu je tajemným tvorem netopýr, který hodinu po půlnoci vlétl do bytu na sídlišti a zamířil si to rovnou pod postel. Samozřejmě, že nocovat s netopýrem v jedné místnosti zvládne málokdo, proto musel nezvaný host pryč. K odchytu postačily rukavice a zavařovací sklenice, která posloužila jako přepravní box. Protože byl netopýr v dobré kondici a bez zranění, tak jej strážníci vypustili zpět do volné přírody. 

Kromě krotitelů netopýrů se strážníci osvědčili i jako zdatní pastevci, kteří zahnali zatoulané ovečky.

Dvojice nezbednic chtěla zjistit, jestli je jinde tráva zelenější. A při své výpravě skutečně objevily pastvu, která jim šmakovala. Po svačince už ale na místo dorazili strážníci, kteří výletnice zahnali zpátky do ohrady. Pak už jen vyrozuměli majitele, aby lépe zajistil výběh.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice