Nemůžete k nám? Jdeme za vámi!

Pardubice – Přelom března a dubna si pro nás připravil neočekávanou karanténu, která poznamenala život napříč celým světem. Striktní opatření se nevyhnula ani naší knihovně. To však neznamená, že na své věrné čtenáře nemyslíme. Ač se to může zdát, chod knihovny se nezastavil. Náš tým nezahálí. 

Dny, které jsou čtenáři nuceni trávit doma, bychom jim rádi zpříjemnili bonusem, který jsme nazvali Nemůžete k nám? Jdeme za vámi! Jak už sám název napovídá, přichystali jsme spoustu on-line aktivit, kterými bychom jim rádi zpříjemnili dny, které musejí trávit v karanténě. „Tato opatření mnohé lidi dostala do izolace, kdy nemají možnost kontaktu s vnějším světem. Trpí hlavně senioři či lidé žijící sami v domácnosti. Naši čtenáři navíc nyní nemají možnost přijít na besedu, koncert nebo si jen zapůjčit knížku svého oblíbeného autora. A tak jim jdeme naproti. S naším týmem chystáme mnoho edukačních projektů, které je mohou nejen pobavit, ale i podpořit jejich vzdělávání," podotýká ředitelka Krajské knihovny v Pardubicích Radomíra Kodetová.

Na webu www.kkpce.cz a na facebookovém profilu knihovny každý den najdete nové inspirativní zdroje zábavy. V rubrice Rozhovory pod rouškou pravidelně zprostředkovávámeinterview s českými spisovateli. Virtuální výstavy představí tvorbuprofesionálních i amatérských výtvarníků či fotografů. Studenti jistě ocení rubriku (Nejen) pro maturanty, kde naleznou užitečné odkazy na vybraná literární díla k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury. Dětem zkrátí dlouhou chvíli kvízy, hry či soutěže. Když už nemůžeme cestovat, co si udělat alespoň Virtuální výlety do nejkrásnějších knihoven u nás i v zahraničí? Neuskutečněné besedy se pokusíme zprostředkovat alespoň zajímavými odkazy na články o konkrétní osobnosti. Nebudou chybět ankety nebo křížovky vytvořené přímo pro knihovnu renomovaným tvůrcem Jiřím Zvolánkem a mnoho dalšího. V neposlední řadě chystáme vlastní podcastový kanál s novinkami nejen ze světa naší knihovny. 

Knihovna si klade za cíl vzdělávat pomocí projektů napříč všemi věkovými kategoriemi. Od těch nejmenších, přes školáky, maturanty až po seniory. Všem chceme nejen zkrátit dlouhou chvíli, ale zároveň poučit a nabídnout možnost seberealizace," dodává Radomíra Kodetová.

Zdroj a foto: Krajská knihovna v Pardubicích