Nemocnice Pardubického kraje zakazuje od 5. do 13. ledna 2023 návštěvy

KRAJ – Společnost Nemocnice Pardubického kraje, a.s. zavede od čtvrtka 5. do pátku 13. ledna 2023 ve všech svých pěti nemocnicích plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů.

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a zvýšenému počtu hospitalizovaných pacientů v souvislosti s respiračními onemocněními, rozhodla dnes Epidemiologická komise Nemocnice Pardubického kraje o zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů, a to zejména s ohledem na ochranu pacientů a personálu nemocnic. Omezení je dočasné a krátkodobé. Pokud bude vývoj situace příznivý, budou návštěvy k pacientům moci bez omezení opět od příštího víkendu.

Výjimku z omezení mají návštěvy u dětských pacientů, osob se sníženým intelektem a doprovod u porodu. Po předchozí domluvě s primářem či ošetřujícím lékařem mohou návštěvy i nadále k pacientům v terminálním stadiu nemoci a v individuálních případech i tam, kde přítomnost návštěvy pomáhá v léčebném procesu. Vždy je však nutné, aby nikdo z výše uvedených nevykazoval známky respiračního onemocnění a všichni byli vybaveni ochranou nosu a úst.

Zdroj a ilustrační foto: Nemocnice Pardubického kraje