Nemocnice opět ocenila nejlepší diplomovou práci. Tentokrát na téma radiace

Pardubice – Nemocnice Pardubického kraje (NPK) ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice již počtvrté v řadě udělila cenu za vysokou úroveň bakalářské práce. Získala ji radiologická asistentka Aneta Petirová.

Z návrhů předložených fakultou komise NPK vybrala nejlepší práci s názvem Radiačně indukovaný syndrom multiorgánové dysfunkce a selhání více orgánů.

„Moje práce se zabývá novým pohledem na radiační poškození," řekla Aneta Petirová. „Jedná se o rešerši dostupných informací včetně historického kontextu a mechanismů, které vedou k rozvoji syndromu multiorgánové dysfunkce vyvolaného ozářením. Práce se dále věnuje současným terapeutickým možnostem, které by mohly být využity například po svržení atomové bomby. Na radiační poškození je v mé práci nahlíženo jako na komplex dějů, které vedou k postupnému selhání celých orgánových soustav," vysvětluje laureátka.

Téma si autorka zvolila po konzultaci s vedoucí práce Annou Lierovou. „Paní doktorka Lierová v předchozím akademickém roce vedla práci na téma akutní nemoc z ozáření, na kterou moje práce volně navazuje a rozvíjí ji," prozradila Petirová. 

Laureátka za svou závěrečnou práci získala ocenění z rukou manažera ošetřovatelské péče a ředitele pro provozně-ekonomický segment a místopředsedy představenstva ve formě finanční odměny ve výši osm tisíc korun. „Velmi mě překvapilo a moc potěšilo, že jsem něco takového vyhrála," říká nadšeně Aneta Petirová.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje