Na Zelenou bránu vystoupalo v roce 2022 přes 20 tisíc návštěvníků

Pardubice – V uplynulém roce si na pardubickou dominantu našlo cestu 21 511 návštěvníků. Oproti poslednímu předcovidovému roku, kterým byl rok 2019, se jedná o 92% nárůst v návštěvnosti. Veřejnosti se Zelená brána opět otevře po pravidelné zimní revizi v březnu.

Zvýšenou návštěvnost okomentovala ředitelka Turistického informačního centra v Pardubicích Miloslava Christová. „Tušíme, že za tímto číslem stojí řada doprovodných aktivit, které jsme v minulém roce na Zelené bráně realizovali. Některé z nich jsme tematicky ladili k svátečním obdobím, přes Velikonoce se tedy na Zelené bráně konal Zelený čtvrtek a na konci roku se uskutečnila i Adventní zelenobranská podívaná. Obě akce plánujeme i letos," dodává ředitelka s tím, že se v uplynulém roce podařilo využít i potenciálu facebookové stránky památky. 

V roce 2022 také výborně zafungovalo zapojení nejmladší generace, a to zejména prostřednictvím oslovování mateřských a základních škol. V předbrání vznikl tvůrčí koutek pro děti, kde si mohly například vyzkoušet psaní brkem. Další aktivitou byla hra Tajemství Zelené brány, díky které se z dětí stali detektivové hledající indicie po celé bráně, obě tyto aktivity budou pokračovat i v tomto roce. Kromě výše zmíněných akcí letos na návštěvníky čeká i řada nových výstav v prostorách předbrání a také nové značení v interiéru. 

Zelená brána patří dlouhodobě mezi nejnavštěvovanější památky města Pardubice. „Zelenou bránu vnímáme jako jednu z nejvýraznější dominant našeho města. Proto nás samozřejmě těší velký zájem návštěvníků, kteří se na ni v roce 2022 vydali a věříme, že díky pestrému doprovodnému programu bude její návštěvnost růst i v tomto roce," prohlásil náměstek za cestovní ruch René Živný.

Autor: Kristýna Vlasáková
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: Magistrát města Pardubice