Nemocnice bude v únoru očkovat v Paláci Pardubice…

Pardubice – Očkování bez registrace a bez čekání? Každý únorový pátek a úterý v Paláci Pardubice! Vždy od 9 do 18 hodin zde bude k dispozici mobilní očkovací tým Pardubické nemocnice, který bude zájemce starší 16 let očkovat vakcínou proti covidu-19 od společnosti Pfizer/BioNTech. 

Nemocnice Pardubického kraje se dohodla s nákupním centrem Palác Pardubice, které upravilo jednu ze svých provozoven, a už 4. února bude možné nechat se tam bez jakékoli registrace či rezervace termínu naočkovat proti koronaviru. Očkovací tým bude v centru k dispozici každý únorový pátek a úterý, vždy od 9 do 18 hodin. Očkování je určeno pouze pro osoby starší 16 let. Byť nás to mrzí, není z technických důvodů možné očkovat na místě také děti.

„Očkování se čím dál zřetelněji ukazuje jako správná cesta v boji s koronavirovou pandemií, proto jsme se rozhodli, že na únor přesuneme náš mobilní očkovací tým na nejdostupnější místo v celých Pardubicích, do nákupního centra v samém srdci města," vysvětluje Lucie Bareková, ústavní epidemioložka a koordinátorka očkování Nemocnice Pardubického kraje, důvody, proč po čtyři únorové pátky a tři úterky budou mít zdravotníci svou základnu v centru Pardubic.  

„S nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě, poslední dva roky dokonce velmi intenzivně, a tak nás ani nenapadlo, že bychom zdravotníkům nevyšli vstříc. Pokud je toto způsob, jak se co nejrychleji vrátit k normálnímu životu, rozhodně podáme pomocnou ruku," říká manažer Paláce Pardubice Roman Kafonek a dodává, že pro očkování je vyhrazený prostor v prvním patře nákupního centra v blízkosti eskalátorů.

„V minulosti zde byl obchod s pánskou módou, na celý únor se toto místo promění v očkovací centrum."„V Pardubickém kraji se stále snažíme hledat cesty, jak občanům zjednodušit přístup k vakcínám proti covidu-19. Aktivitu nemocnice a obchodního centra proto velmi kvituji. Uvidíme, jaký bude o očkování v režimu walk-in, tedy bez předchozí registrace a rezervace, zájem. Pokud by byl vyšší, budu maximálně podporovat další případné rozšíření," uzavírá náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

Zdroj a ilustrační foto: Palác Pardubice