„Největším zabijákem vztahů je každodennost," řekl „Skečmen" Roman Zach na Pernštejnlove

Pardubice – „Mám hodně neřestí. Je to hodně osobní představení, ale není o mně. Moje žena si přála, abych to všude zdůrazňoval," konstatoval oblíbený herec Roman Zach, který zazářil na letním open air festivalu Pernštejnlove na pardubickém zámku jako Skečmen.    

Komedie o chlapíkovi, který ztratil humor

Šlo o komedii o chlapíkovi, jemuž jednoho dne řekli, že ztratil humor. Což byla hotová katastrofa, protože se humorem živil. Co se stalo? Bez humoru se mu zasekla nejen kariéra, ale čím dál víc se ukazovalo, že to „drhne" i v normálním životě. 

„Život je nahoru – dolů. Když se všechno daří, lidi vám lezou do zadku. Když ne, letíte dolů a do zadku vám neleze už vůbec nikdo," prohlásil Roman Zach, který na úvod prosil diváky, aby ho přivítali bouřlivým potleskem. Proč? „Protože to mám rád," vysvětlil herec, který si pro jistotu od divačky půjčil „sichrhajcku". Ta mu zavíracím špendlíkem upravila „plandající" část kostýmu.

Největší zabiják vztahů? Každodennost 

„Největším zabijákem vztahů je každodennost. Ta vás dostane. S ní jde jen remizovat, protože zítra je tu znovu," podotkl ve hře Luboše Babáka, která byla bilancí dosavadního života Skečmena.

Inscenace líčila příběh od prvního kritického životního okamžiku, kdy mu ve 4 letech „ukradla" dudlík Dudlíková víla. Základní škola prý byla celkem v pohodě, protože rodiče prohlásili, že je přirozeně inteligentní a kupodivu o tom přesvědčili i učitele na základní škole. Jenže pak přišel problém s ejakulací, který musela vyřešit vyvinutá sousedka. „Dnes mají mladí lidé na problémy Google, my jsme měli sousedky v nejlepších letech," řekl Roman Zach.  

Na vysoké škole pak Skečmen okusil „slast chlastu". „Pro studium na vysoké škole je potřeba nejen kvalitní mozek, ale i játra," shrnul a postupně poznával radosti i strasti života. „Svět je drsný, tak proč by se zrovna se mnou mazlil," položil řečnickou otázku a pokračoval, že zjistil, že muži a ženy vidí různé věci různě, a to také v oblasti sexu.

A hned se zeptal do publika, jak často mají návštěvníci představení sex a kolik vystřídali sexuálních partnerů. Zajímalo ho, jestli znají zvoneček na sex. A z obecenstva se ozvalo: „Na Vánoce!" A pak se s „dobrovolnicí" z publika pokusil i o náznak praktické ukázky…  

Sex je dobrý, ale Vánoce jsou častěji

„Poslední dobou jsme se s ženou smáli, že sex je sice dobrý, ale že Vánoce jsou častěji," sdělil Roman Zach v roli Skečmena, který se jednoho dne rozhodl být dobrým otcem svých pubertálních dětí. Ale ani to nedopadlo moc dobře… 

Pak přišel dýchánek Skečmenovy ženy s kamarádkami. „Není nic hroznějšího než líný chlap v depresi," shodly se dámy. Skečmen se jim chtěl do jejich hovoru „vzmezeřit", ale nedostal prý šanci. „Ženy nepotřebují poslouchat, ale mluvit," dodal a pak se zamiloval do fujary, s níž prožil vášnivý vztah…

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: PernštejnLOVE