Narazil do domu a utekl. Nadýchal přes 2 promile

Orlickoústecko – Oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I/14 v Královéhradecké ulici v Ústí nad Orlicí, jsme přijali 5. dubna 2023 v 23:10. Vozidlo zn. Škoda Superb měl řídit 24letý muž, který jel z České Třebové na Libchavy.

Po projetí světelné křižovatky  řidič pravděpodobně nezvládl řízení vozidla, na přímém úseku narazil do ostrůvku, přejel do protisměru a dál pokračoval v jízdě. Zastavil ho až náraz do domu. Zraněný řidič z místa dopravní nehody ještě před příjezdem policistů utekl. Strážníci městské policie muže následně zadrželi a předali ho orlickoústeckým policistům. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vyšla pozitivně s hodnotou 2,11 promile alkoholu v dechu. Řidič byl převezen a ošetřen v orlickoústecké nemocnici.

Policisté havarované vozidlo zajistili, neboť řidič nevyloučil technickou závadu, jako možnou příčinu dopravní nehody. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 120 tisíc korun, na fasádě domu 20 tisíc korun a na ostrůvku 10 tisíc korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě pravomocného odsouzení řidiči hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR