Na nádraží v Chocni by mohlo vzniknout muzeum modelové železnice

Orlickoústecko – Hejtman Martin Netolický navštívil v pátek dopoledne Choceň, kde navštívil choceňské nádraží, v rámci kterého by v jedné z nevyužitých prostor mohlo vzniknout muzeum modelové železnice. Cílem je, aby se expozice otevřela v dubnu příštího roku. Následně hejtman jednal také se starostou města Janem Ropkem.

„Na hlavním železničním koridoru se nachází několik nádražních budov, které by vzhledem k provozu mohli sloužit veřejnosti jako muzeum modelové železnice. Vedle budovy v Ústí nad Orlicí, která je však v neutěšeném stavu se nabízí nádraží v Chocni. Zde je opuštěný prostor po centru Českých drah, který se svojí velikostí a dispozicí přímo nabízí k expozici modelové železnice. Společně s iniciátorem myšlenky a Správou železnic se bavíme o možnostech, aby od příštího roku bylo muzeum otevřené veřejnosti. V tuto chvíli se nám jeví jako nejlepší, aby muzeum provozoval spolek s finanční podporou kraje, města, ale i soukromých subjektů. Obdobné iniciativy u nás rozhodně mají dveře otevřené," řekl hejtman Martin Netolický.

Ten při své zastávce v Chocni jednal také se starostou Janem Ropkem. Tomu představil nejen záměr muzea modelové železnice, ale hovořili také o rekonstrukcích silnic v okolí včetně stavby přivaděčů na D35.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj