„Na kole jen s přilbou"

Pardubice – Ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti, Městskou policií Pardubice a Besipem jsme testovali vědomosti pardubických cyklistů. U mostu P. Wonky v úterý 2. května 2022 probíhala první z akcí zaměřená na cyklisty.

Kdokoli přijel na jízdním kole či koloběžce a odpověděl na pár otázek, zařadil se tím do soutěže o horské kolo. Otázky směřovaly k novým ustanovením silničního zákona a také na povinnou výbavu jízdního kola. Byli jsme příjemně překvapeni, že téměř všichni cyklisté věděli, jaký boční odstup musí řidič vozidla dodržet při rychlosti 50 km/h při jejich objíždění.

Zkontrolovali jsme výbavu jízdního kola a doporučili jsme všem bez ohledu na věk cyklistickou přilbu. Každého jsme za jeho snahu obdarovali dárečkem. Ti, kteří měli kolo plně vybavené, od nás dostali pito či reflexní pásku. Pokud šlo o menší cyklisty, potěšili jsme je pexesem, dobblem či omalovánkami. Nejčastěji na jízdním kole chyběly odrazky ve výpletech kol, které od nás cyklista dostal, aby byl dobře viditelný. Všichni odjížděli s novými vědomostmi a úsměvem ve tváři. Akce „Na kole jen s přilbou"  budou probíhat v celém Pardubickém kraji přes celé léto až do října.

PCR-Na-kole-s-prilbou-0205202202
« z 6 »

Autor: por. Bc. Veronika Šmejkalová – policejní preventistka Policie ČR
Zdroj a foto: Policie ČR