Den otevřených dveří v Dopravním podniku města Pardubic

Pardubice – Dovolte nám pozvat Vás k návštěvě areálu Dopravního podniku města Pardubic a.s., který v letošním roce slaví výročí 70. let trolejbusové dopravy.

Právě při této příležitosti otevírá své brány veřejnosti poprvé od roku 2017. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku samotné vozovny včetně jejího technického zázemí. Ke zhlédnutí budou nejen tyto prostory, ale na místě budou také vystaveny historické i moderní vozy. Lákavou součástí programu bude vyhlídková jízda po městě a jeho přilehlém okolí.

Vozový park prošel v nedávné době velmi náročnou a nákladnou obměnou. Nákup nových autobusů a trolejbusů byl podpořen z fondů Evropské unie. Přijměte pozvání s námi posoudit výsledek těchto změn. Uvidíte, že čas, jenž s námi strávíte, bude stát určitě za to. 

Co vše bude během dne možné navštívit?

V rámci komentované prohlídky budou otevřeny běžně nepřístupné části areálu vozovny. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout mimo jiné například do prostor údržby, myčky, lakovny či autoškoly. Jednotlivé skupinky bude provázet odborný personál, který rovněž zodpoví případné dotazy. Na prohlídku není třeba předchozí registrace. 

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?

Veškerý program v průběhu dne bude zdarma. A že bude opravdu pestrý, Vám můžeme zaručit. Však posuďte sami.
Pro děti bude připraveno množství aktivit na různých stanovištích, za které budou odměněny drobnými cenami. K dispozici bude také bezplatný fotokoutek, virtuální realita, výroba odznáčků nebo oblíbené malování na obličej. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet své řidičské umění na autodráze a děti budou moci využít skákací hrad.

V průběhu celé akce bude zajištěn rovněž program na podiu. Živou hudbu pro nás připraví Žesťová harmonie ze Základní umělecké školy Havlíčkova 925 v Pardubicích. Odtud pochází také baletní soubor, který svým příspěvkem vyplní další část programu. Vystoupení pro naše nejmenší v podobě autorské pohádky si připraví paní Markéta Havlová. Těšit se mohou na její vyprávění za doprovodu široké škály hudebních nástrojů. Na své si přijdou i milovníci kouzelnického umění v podání paní Venduly Horákové.

Areál bude přístupný po celou dobu akce. Na komentované prohlídky není třeba předchozí registrace. 

Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: Dopravní podnik Města Pardubic