Na Czechmanovi dotáhla suverénní sérii Křivánková, mezi muži slaví Wohl…

Pardubicko – Čtyři závody, čtyři vítězství. Simona Křivánková dotáhla na závodu CZECHMAN Triatlon dokonalou sérii – na všech letošních závodech Českého poháru v dlouhém triatlonu vybojovala první místa. Mezi muži byl v sobotu 4. září nejrychlejší Pavel Wohl, který za sebou na největším českém závodě ve středním triatlonu nechal 461 soupeřů! Celkovým vítězem poháru je zkušený Slovák Karol Džalaj.

Křivánková v okolí Dolan nedaleko Pardubic potvrdila, že v Česku nemá v této sezoně na střední a dlouhé trati konkurenci. Po plavecké části o délce 1,9 km, která se odehrála v písníku Hrádek, šla z vody na třetí pozici se ztrátou necelých šesti minut na vedoucí Hanu Kolářovou. Během 90km cyklistiky se ovšem dostala do čela. „To mě mile překvapilo, protože jsem díky tomu mohla jít běžeckou část s rezervou a hlídat si náskok. Ten půlmaraton jsem si opravu užila," popsala Křivánková, která zvítězila v čase 4:32:22.

Druhé místo patří Heleně Kotopulu, která ztratila šest a půl minuty, díky čemuž si připsala už třetí letošní pohárové stříbro. Bronz uhájila Hana Kolářová před Janou Dubcovou, která ji rychle stíhala v běhu.

Křivánkovou čeká další velká výzva hned příští víkend, kdy se v nizozemském Almere koná mistrovství světa v dlouhém triatlonu. „Proto jsem jela na Czechmana s cílem vyhrát, ale hlavně se nezničit," usmála se česká reprezentantka. „V Almere už jsem byla třikrát. Jednou jsem dojela druhá, při mistrovství Evropy jsem byla pátá. A teď bych byla ráda, kdyby se mi tam podařilo podat nejlepší výkon, jaký jsem kdy v Almere zajela," dodala.

Start neplánoval, přesto zvítězil

V závodě mužů se v plavecké části dostal do vedení Slovák Andrej Orlický. Jen o 30 vteřin později ale vbíhal do depa Pavel Wohl. „Už na třetím kilometru se mi podařilo dostat do vedení a dál jsem jel sólo závod. Dařilo se mi ujíždět a zároveň kontrolovat náskok. Do běhu jsem šel s odstupem 2,5 minuty na Karola Džalaje. Pak jsem si sice prošel krizí kvůli bederním problémům, ale dalo se to do kupy a podařilo se mi náskok ještě navýšit," popsal průběh závodu Wohl.

Czechman start
« z 4 »

Zvítězil v čase 4:04:09. „Vím, že tu letos nebyla ta nejlepší konkurence, ale svůj čas považuji za dobrý. Je srovnatelný s vítěznými časy v jiných letech, proto ho beru jako hodnotný výkon. Na českém území je to pro mě určitě největší úspěch v kariéře, kterého si moc cením."

Přitom ještě před pár dny start na největším českém závodě ve středním triatlonu neplánoval. Chystal se do rakouského Podersdorfu. „Czechmana jsem chtěl jet v červnu, ale pak se kvůli covidové situaci posunul a já ho znovu neplánoval. V týdnu před závodem mi ale kamarád napsal, že jsem stále na startovce. Měl jsem formu, cítil jsem se dobře, tak jsem raději změnil plány. Určitě je hodnotnější zvítězit v Česku a ukázat se místním fanouškům než dojet v top 5 někde v zahraničí."

Druhé místo patří Karolu Džalajovi, který ztratil na vítěze 6,5 minuty. Ten už má v letošním pohárovém pořadí na kontě dvě třetí místa, díky bodovému zisku z Czechmana tak poskočil na konečné první místo v celkovém pořadí! Bronzovou medaili si odváží Miroslav Richter.

Výsledky

CZECHMAN Triatlon, 4. září 2021

Muži: 1. Pavel Wohl 4:04:09, 2. Karol Džalaj 4:10:33, 3. Miroslav Richter 4:13:38

Ženy: 1. Simona Křivánková 4:32:22, 2. Helena Kotopulu 4:38:48, 3. Hana Kolářová 4:46:00

Kompletní výsledky najdete zde.

Zdroj a foto: Česká triatlonová asociace