„Pardubice miluju," svěřil se Michal Hrůza. Milana Peroutku při Dnu Pardubického kraje líbala múza…

Pardubice – Jednou z hvězd letošního Dne Pardubického kraje, jehož hlavní část se uskutečnila v pátek odpoledne a večer na pardubickém Pernštýnském náměstí, byl zpěvák Michal Hrůza. „Pardubice miluju. Několik let jsem tu žil," zdůraznil Michal Hrůza.

„Vás tady je, jak za mlada," komentoval pohled na zaplněný „Pernštýňák" v narážce na dobu, kdy tu působil jako frontman populární pardubické skupiny Ready Kirken. Koneckonců, i hity z této éry, jako například skladbu 1+1, nemohl Michal Hrůza během svého pátečního vystoupení vynechat.

Silná pardubická vazba seriálu Vyprávěj

Zároveň připomněl silnou pardubickou vazbu televizního seriálu Vyprávěj, k němuž složil titulní melodii a která na Dnu Pardubického kraje rovněž zazněla. „Když můj kamarád, scénárista Rudolf Merkner, psal seriál Vyprávěj, tak balil holku z Pardubic. Proto se je tam snažil dostat, aby na ni udělal dojem," usmíval se Michal Hrůza.

Voda živá se zrodila v Pardubicích

Skladbu s názvem Bílá velryba pak věnoval stylově Domu U Jonáše, na němž je zachycen výjev, jak Jonáše polyká velryba. Na závěr zahrál jako bonus píseň, kterou napsal v Pardubicích, ale proslavila ji zpěvačka Aneta Langerová – pecku Voda živá.

Vousáče Peroutku líbala múza

„V Pardubicích mě úplně líbala múza," svěřil se zpěvák Milan Peroutka, čímž komentoval fakt, že mezi písničkami prý až nezvykle dlouho hovořil k publiku. Současně se od fanoušků snažil zjistit názory na řadu věcí. „Když jsem si tady u jednoho stánku kupoval výbornou medovinu, paní prodavačka si všimla, že jsem změnil image. Nechal jsem si narůst vousy. Už jsem dělal i anketu na sociálních sítích, jestli vousy mám mít dál nebo ne. Vyšlo to zhruba půl na půl, a tak mě zajímá, co si o tom myslíte vy," sondoval. Když potom někdo z davu vykřikl „ohol si je", reagoval: „To říkáš jenom proto, že ti vousy ještě nerostou a závidíš."

Neobvyklá rekvizita: retro kazeťák

Pro pardubickou „štaci" si Milan Peroutka vybral též jednu neobvyklou rekvizitu. „Vytáhli jsme kazeťák, který jsem našel v garáži. Ale pozor! Není ledasjaký, je dokonce na dvě kazety," podotkl na adresu retropřístroje, jehož využil pro netradiční choreografii.

Velmi spokojen byl Milan Peroutka s tím, v jaké atmosféře se celá akce odehrála. „Děkujeme pořadatelům i za objednání krásného počasí. Ne každý to umí," uzavřel.

Autor a foto: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ