„My se vám ozveme!" Loseři míří na Konkurz do Východočeského divadla v Pardubicích

Pardubice – „My se vám ozveme!" Věta, kterou alespoň jednou v životě slyšel každý. Ve čtvrtek 28. dubna 2022 zazní od 19 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích znovu, a to během představení Losers Cirque Company (LCC), jež nese název Konkurz.  

„Budoucí vítěz teď musí odložit své pravé já, servítky a sebeúctu a dokázat, že je nejlepší. Nebo to alespoň předstírat lépe než ostatní," sdělil pořadatel akce Václav Mazal.

Uspět ve hře bez jasných pravidel 

Uspět ve hře bez jasných pravidel rozhodně nebude snadné. Kdo přísné porotě předloží nejopojnější koktejl z talentu, přetvářky a ostrých loktů? „O tom budou moci rozhodnout sami diváci," podotkl organizátor. 

„Premiéra tohoto titulu se uskutečnila v červnu loňského roku. Krátce nato mělo být představení uvedeno i v Pardubicích. Vinou různých omezujících opatření a onemocnění se ke zdejšímu publiku dostane až 28. dubna," vysvětlil Václav Mazal, podle něhož LCC patří ke špičce svého žánru, a to nejen u nás. 

Nenáročné pro diváky, obtížné pro akrobaty  

„Samotný Konkurz pak k tomu vůbec nejlepšímu, co v tomto oboru vzniklo," dodal organizátor. „Jedná se o nenáročnou podívanou pro diváky, ale náročnou zkouškou pro akrobaty," upřesnil Václav Mazal. 

„Na začátku Konkurzu není úplně jasné, kdo je akrobat a kdo divák," upozornil organizátor, podle něhož je inscenace o soupeření a touze naplnit ambice chvílemi hodně mrazivá. „Digitální hlas odměřuje čas, určuje tempo i vzbuzuje realitu," řekl Václav Mazal.V inscenaci účinkují Karolína Křížková, Sára Stoulilová, Ester Josefína Vandasová, Petr Dlugoš, Adam Rameš, Lukáš Borik, Jiří Bělka a Petr Dvořák za doprovodu hudebníka Kirilla Yakovleva. Režisérem je spoluzakladatel „Loserů" Petr Horníček.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: loserscirque.cz