Muž zůstal viset na plotě. Pomáhali mu strážníci, policisté, hasiči i zdravotníci

Pardubice – Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A navíc si ještě umí vybrat tu nejméně vhodnou chvíli. Třeba ráno, když spěcháme do práce. Muž z našeho příběhu ale do práce nedorazil. Krátce po čtvrté ranní zůstal viset uvězněný na plotě. Vyprostit ho musely všechny přítomné záchranné složky.

Celá událost přitom začala nevinně. Muž pospíchal na ranní směnu do práce. V nastartovaném autě si ale uvědomil, že doma něco zapomněl. Rozhodl se proto pro
rychlou otočku. Vyskočil z nastartovaného vozu a asi metr vysoký plot s hroty nechtěl obíhat, tak přes něj přeskočil. Jenže se mu smekla noha a muž skončil napíchnutý na plotě jako ražniči. Jeho lýtkem projel ostrý hrot plotu a muž zůstal bezradně viset na plotě. Jeho zoufalé volání o pomoc uslyšel muž, který ihned zalarmoval strážníky. Zoufalé sténání je ihned dovedlo na místo.

Muž byl při vědomí, kromě propíchnutého lýtka měl v plotě zaklíněné i ruce tak nešťastně, že s nimi nedokázal hýbat. Strážníci spolu s policisty muže přizvedli, aby
alespoň trochu zmírnili bolest a do příjezdu záchranky jej udržovali při vědomí. Postupně se na místě sešly naprosto všechny složky a strážníci s policisty a hasiči muže opatrně nadzvedli nad plot. Pak už jen lékař dohlédl na odstranění krvavého hrotu z lýtka. Pro muže ranní směna skončila ještě dřív, než začala. Namísto do práce vyrazil do nemocnice přivolanou sanitkou. Strážníci vyrozuměli zaměstnavatele a také se postarali o nastartovaný vůz, který zabezpečili a klíčky předali mužově partnerce.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice