Muž se dobýval do garáže, ze msty chtěl poškodit vozidlo

Pardubice – Příkoří, které se stalo kamarádovi, chtěl vyřešit po svém. Bohužel, později zjistil, že to nebyl dobrý nápad. Jedenačtyřicetiletý muž se kolem půl čtvrté ráno dobýval do garáží v Polabinách. Šramot probudil oznamovatele, který ihned zavolal strážníky.

Hlídka na místě našla muže i s několika různými typy kleští a šroubovákem, jak se snaží odstranit kovovou děrovanou výplň okna. Vedle této výbavy překvapil muž i svou upřímností, a to když strážníkům pověděl, že měl v plánu proniknout dovnitř a poškodit vozidlo muži, který jeho kamaráda vyhodil z bytu. Ačkoliv úmysl pomstít kamaráda mohl aktérovi připadat jako správný, nic to nemění na tom, že se do garáží vloupal a navíc chtěl úmyslně poškodit cizí vozidlo. S podezřením ze spáchání trestného činu byl muž předán Policii ČR. 

Opilá žena zaměstnala záchranné složky, hledaly ji dokonce i pod hladinou

Půl hodiny do půlnoci. Hasiči, strážníci i policisté hledali ve slepém rameni Labe u Bajkalu v Pardubicích a jeho okolí ženu, která tam měla spadnout do vody. Hlídka strážníků byla shodou okolností nedaleko a na místo dorazila první a oznámení potvrdili. Na břehu totiž našli nejprve boty, na hladině pak mikinu. Další hledání ze břehu už nic nového nepřineslo a tak se pod hladinu vydal potápěč hasičů.

Pátrání nakonec skončilo šťastně. Hlídka Policie České republiky naštěstí našla ženu na lavičce v Lonkově ulici. Živou, mokrou a opilou.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice