Od úterý 4. října jsou v Nemocnici Pardubického kraje zakázány návštěvy

KRAJ – Nemocnice Pardubického kraje (NPK) zavádí od úterý 4. října 2022 až do odvolání ve všech svých pěti nemocnicích zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů. K tomuto kroku ji vede narůstající počet respiračních onemocnění, včetně covidu-19.

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci v souvislosti s respiračními onemocněními, rozhodla Epidemiologická komise Nemocnice Pardubického kraje od úterý 4. října o zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. „Počty osob s prokázaným onemocněním covid-19 a bohužel i počty hospitalizovaných pacientů opět stoupají. Pardubický kraj má dokonce třetí nejvyšší incidenci tohoto onemocnění v celorepublikovém srovnání. Proto znovu přistupujeme k plošnému zákazu návštěv našich pacientů," vysvětluje ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková s tím, že zákaz platí do odvolání.

 Výjimku mají návštěvy u dětských pacientů, osob se sníženým intelektem a doprovod u porodu. Po předchozí domluvě s ošetřujícím personálem mohou návštěvy i nadále k pacientům v terminálním stadiu nemoci a v individuálních případech. Vždy je však nutné, aby doprovody u porodu i návštěvy nevykazovaly známky respiračního onemocnění a všichni byli vybaveni ochranou nosu a úst, případně dalšími ochrannými pomůckami.

 Počty covid pozitivních pacientů stoupají

„Za poslední týden se počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 v našich nemocnicích více než zdvojnásobil," uvádí krajský koordinátor intenzivní péče a zároveň primář pardubického oddělení ARO Jiří Pařízek. Pacienti s průběhem covidu-19, který vyžaduje hospitalizaci, obsadili v tuto chvíli téměř stovku lůžek, ve třech nemocnicích z pěti se tak přistupuje k otevírání prvních covidových jednotek. Ke Svitavské a Orlickoústecké nemocnici, kde byly covidové jednotky zřízeny v průběhu pracovního týdne, se v sobotu přidala i Pardubická nemocnice.

Zdroj a ilustrační foto: Nemocnice Pardubického kraje