Monkey Business u „Žluťáka": „Karel Gott chudých" i Věta Holá

Pardubice – Přijďte a budete spaseni! To je název aktuálního turné populární hudební skupiny Monkey Business. Ta v pátek večer zamířila do pardubického klubu Žlutý pes.

„Dlouho jsme tu nebyli. Moc jsme se sem těšili. A byli jsme jako u vytržení. Bylo to tady nádherné," svěřil se kapelník Roman Holý

Komponovaná show řízená počítačem z Houstonu

„Připravili jsme komponovanou show řízenou počítačem z Houstonu," upřesnil s úsměvem na rtech zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert, který se svěřil, že zanedlouho bude mít narozeniny. „Tak bych očekával nějaké dárky," vtipkoval Matěj Ruppert, který překvapil i kolegy dotazem do publika, jestli je přítomen bývalý politik Cyril Svoboda. 

„Původně jsem se měl jmenovat Cyril. A teď si představte, jak by to znělo, kdybych měl logopedickou vadu – Cyril Ruppert," vysvětloval oslí můstek s Cyrilem zpěvák Monkey Business.

Jak by se jmenoval Roman Holý, kdyby byl „babou"? 

„Kdybych byl baba, měl jsem se jmenovat Věta Holá. Byl bych asi jediná Věta v republice. Ale naštěstí při porodu vykoukl pindíček a jsem Roman," přidal se Roman Holý.

Kapela v barevných svítivých kostýmech předvedla skvělou show se vším všudy. Výborný výkon podala i královna Monkey Business Tereza Černochová, která u „Žluťáka" doslova sršela energií.  

Matěj Ruppert bavil jako „Karel Gott" chudých 

Matěj Ruppert jako „Karel Gott chudých" neustále křepčil na pódiu, občas ukazoval svaly a hlavně udržoval kontakt s publikem, zejména pak s fanynkami. „Těšilo mě, když mě nenápadně mazlily," culil se zpěvák Monkey Business.

Skupina v Pardubicích uspořádala také vědomostní soutěž. Fanoušci měli za úkol uhodnout hudební ukázky zahrané klávesistou, který pro páteční večer přijal nové umělecké jméno Ondřej Brousek „Brzobohatý"

Melodie z filmové trilogie Návrat do budoucnosti tak vynesla šťastlivcům malý froté ručník z hotelu Ritz z doby, kdy Matěj Ruppert prý trochu „pekl" s herečkou Kate Winslet, zejména po předávání Oscarů za film Titanic. Ti, co správně rozeznali melodii z Jurského parku, si od Romana Holého vysloužili speciální „zakletí", že budou dalšího 4,5 roku šťastní.  

Došlo i na hit Vašo Patejdla Ak nie si moja

Kapela, podle svých slov ubytovaná v hotelu Perníková chaloupka Plaza, zahrála celou řadu svých hitů, a to tradičně svým originálním způsobem. Velmi vnímala náladu v sále a podle ní výtečně reagovala, měnila hudební styly a plynule přecházela z jedné skladby do druhé. Z bluesové verze pecky My Friends tak najednou Žlutým psem zněl hit Vašo Patejdla Ak nie si moja, který si pak společně s Matějem Ruppertem pobaveně prozpěvoval celý sál…    

Monkey Business předvedli v Pardubicích výborný výkon. Do publika nalili obrovské množství energie, kterou jim však diváci svými pozitivními reakcemi bohatě vrátili. U „Žluťáka" se to v pátek večer všechno hezky sešlo a byl to opravdu podařený večer.  

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ