„Mezi zaryté příznivce dabingu nepatřím. Ale jsem rád, že existuje," svěřil se zpěvák a hudebník Ivan Hlas

Přelouč – „V Přelouči se nám hrálo vždycky skvěle, ať už to bylo ve vinotéce nebo na náměstí," svěřil se známý zpěvák a muzikant IVAN HLAS, který společně se svým triem patřil mezi hlavní lákadla sobotního doprovodného programu dabingových oslav

Potkal se s bývalou láskou

„Vystupovali jsme zde už podruhé. Tentokrát byla větší zima než při naší premiéře před lety, ale lidé mi přišli, že byli vřelejší. Šlo o opravdu příjemnou akci," konstatoval Ivan Hlas. 

„Když jsme se tu objevili poprvé, tak se za mnou stavila holka, s kterou jsem chodil asi před 40 lety. Její maminka, překladatelka Věra Pokojová, zde přebírala cenu, tak jsme se tu s Ivankou potkali. I proto si to dodnes vybavuji," přiznal Ivan Hlas.

Čeští dabéři opravdovými mistry

Ten prý nepatří mezi zaryté příznivce dabingu. „Pár mých vzdělaných přátel tvrdí, že kvůli dabingu jsme se nenaučili pořádně mluvit cizím jazykem. Na druhou stranu právě kvůli tomu, že neumím žádnou světovou řeč, jsem rád, že dabing existuje. A čeští dabéři, hlavně ti dříve narození, byli opravdovými mistry. To, co předváděl František Filipovský, když daboval Louise de Funèse, mi přijde neuvěřitelné a nedovedu si vybavit nikoho, kdo by mi ze současných českých dabérů tolik utkvěl v paměti jako on. Ale i tak si myslím, že Češi jsou v dabingu dobří neustále," uzavřel Ivan Hlas.        

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Igor Sviridov