Mělo to jít jako po másle, ale nakonec se vloudila ostraha

Pardubice – V našem krajském městě se s tím někteří zloději nepářou. Lup odnáší rovnou po krabicích. Po srpnové velké oříškové loupeži se v Pardubicích odehrála i ta máslová.

Osmnáctiletý mladík chtěl se svým kamarádem pronést 40 kusů másla v hodnotě za více jak 2 300 korun. Cukrářské umění je oběma mužům sice vzdálené, ale s možným prodejem másla dál za účelem zisku zřejmě v minulosti seznámeni byli. Navíc, jeden z dvojice věděl, že pokud jde do tuhého, musí utíkat jako Forrest Gump. Zatímco on po odhalení okamžitě prásknul do bot, jeho parťák zůstal v obchodě obtěžkán nejen krabicí, ale i svědomím.

Od krabice plné másla mu pomohla ostraha a vyzpovídat se mohl strážníkům, kteří na místo přijeli drobnou krádež dořešit. Konečný účet za nelegální nákup je 5 000 korun a máslo si neodnesl ani jedno. 

Rozzlobený zubr na Zelené bráně

Pověst o pernštejnském zubrovi praví, jak uhlíř Vaněk dokázal zkrotit obávané zvíře, jež v lesích okolo hradu Zubštejna škodilo lidem. Celou historku si mohou zájemci třeba přijít poslechnout do Zelené brány, kde je k příběhu i expozice, včetně obávaného zubra vypouštějícího páru z nozder.

V neděli odpoledne ale bájné zvíře funělo více než obvykle a tak se stalo, že spustilo poplach. Objekt Zelené brány je napojený ke strážníkům, takže ti okamžitě vyrazili na místo zjistit, co se děje. Po vstupu do útrob vyhlídkové věže bylo jasné, že zubr svou formou trumfnul i Rákosníčka. Jeho pohádková mlha se dýmem a párou od zubra nemohla rovnat. Neplánovaný souboj v tvorbě zhoršené viditelnosti tedy vyhrál pardubický mechanický sudokopytník. Namísto ovací začalo větrání a rozdivočelý vítěz byl za odměnu odpojen. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice