MARTIN ŠEJBA: Cílem je zahrát si playoff

Pardubice – Riders mají před sebou první soutěžní utkání. V pondělí 26. září nastoupí na ledě loňského mistra UK Hockey Prague. Hlavní trenér Martin Šejba v rozhovoru zhodnotil uplynulou sezonu, přípravu na nadcházející ročník a prozradil, jaké jsou týmové cíle. 

Martine, máme za sebou první sezonu, která byla odehraná kompletně. Jak by si ji zhodnotil?
Když se podíváme čistě na výsledky a pořadí v tabulce, tak vidíme velký prostor na zlepšení. Nicméně je dobré si uvědomit, že to pro nás byla první sezona, která se odehrála celá. Zlepšení bylo v průběhu sezony určitě vidět. U nás bylo zásadní hlavně v jakém počtu a kvalitě hráčů jsme se k zápasům sešli. Tyto skutečnosti se poté odrazily i na výsledku. Největší problém uplynulé sezony tedy vidím ve vyrovnanosti sestav, ve kterých jsme vstupovaly do zápasů. 

Tým má nové vedení, skončil Honza Kratochvíl a na jeho místo byl vybrán Jan Vacek. Co na tento krok říkáš? 

Tento krok hodnotím jako nevyhnutelný. Můžeme to vidět i v jiných týmech, je to takový trend ligy, aby byl klub celý v rukou studentů. Myslím si, že je to krok správným směrem. Určitě je v tom vidět i přímá návaznost týmu na školu. Domnívám se, že tato výměna čeká jednou i na mě (smích).

Jak proběhla příprava na nadcházející sezonu?

Příprava proběhla dobře, jsme na ledě už skoro měsíc. Přišlo nám velké množství nových hráčů a já věřím, že díky tomu budeme letos silnější.

Tým absolvoval dva přípravné zápasy v rámci UNI Cupu. Nejprve výhra na ledě UPOLu a poté prohra v Ústí. Co ti tyto dva zápasy ukázali?

V přípravě to máme 1:1, ale moc se na to koukat nedá. UPOL byl podruhé na ledě, do Ústí jsme nejeli v nejsilnější možné sestavě. Přípravu podle těchto zápasů moc hodnotit nechci. 

Nová sezona už doslova klepe na dveře. Co od ní očekáváš?

Očekávám především pravidelnou docházku našich sportovců, abychom byli co nejvíce konkurence schopným soupeřem pro všechny týmy v lize. Hráči zjistili, že bez tréninku tuto soutěž hrát nejde. Důležité je zkvalitnění herního projevu, vyrovnanost výkonů v zápasech. Cílem je zahrát si letos v playoff.

Na co se ty osobně nejvíce těšíš?

Nejvíce se těším na domácí zápasy. Máme nejhezčí halu v lize a když budou dobré výsledky, budou chodit i fanoušci a bude skvělá atmosféra na zápasech a bude to bavit jak diváky, tak nás. A o to jde, chceme ať si zápasy užívají diváci, pak si je užijeme i my. 

Autor: Jakub Muška
Zdroj a foto: Riders Univerzita Pardubice