Jubilant Janek Ledecký zpíval pro radost na dožínkách i navzdory lijáku

Pardubice – 60 let na světě, 40 let od vzniku Žentouru a 30 let sólové dráhy. Tyto významné milníky letos zažívá známý zpěvák, kytarista a skladatel JANEK LEDECKÝ. Ten byl hlavní hvězdou letošních krajských dožínek, které se uskutečnily v neděli 25. září na pardubickém Pernštýnském náměstí.

„Budu všechno, co si budeš přát!"

„Budu všechno, co si budeš přát," sliboval ve stejnojmenné písni miláček dam i dívek. „Bláznem, co staví na poušti most a v dešti tančí pro radost," zpíval v lijáku, který ho neodradil od povedeného vystoupení. 

„Musíme se do toho trochu opřít, abychom ty mraky nějak roztrhali," konstatoval Janek Ledecký, ale moc to nepomohlo. Počasí se příliš neumoudřilo, ovšem lidé, co na náměstí dorazili, to nesli opravdu hrdinně. „Bylo to krásné. Všude budeme říkat, jak byli stateční," prohlásil při pohledu na promoklé diváky zpěvák, který v Pardubicích zanotoval řadu svých hitů. Došlo například na pecky Na ptáky jsme krátký, Pěkná, pěkná, pěkná, Žízeň velká jak Amerika nebo Proklínám, v níž zahrál i na foukací harmoniku. 

Živá pozvánka na muzikál Galileo

Nechyběla ani skladba z muzikálu Galileo, který Janek Ledecký napsal a který je k vidění v pražském Divadle Hybernia. „Hrají v něm skoro všichni, co účinkovali v původním obsazení, například Ivana Chýlková, Pavel Zedníček, Petr Kolář nebo Josef Vojtek. Kdo bude bohužel chybět určitě? Petr Muk. Proto bych mu tuto píseň chtěl věnovat nahoru," vysvětlil Janek Ledecký a zavzpomínal i na své začátky a setkání s výraznými hudebními osobnostmi tuzemské hudební scény. 

„Když mi bylo 17 let, tak jsem si myslel, že zpívat rokenrol v češtině se prostě nedá, že by to mělo být trestné a že by se to mělo zakázat. Pak mě však osud zavál do jedné pražské hospody na Hanspaulce a tam seděli všichni – Ondřej Hejma, bratři Tesaříkovi, Krausberry, Bluesberry a na konci stolu Ivan Hlas, který měl tehdy nejdelší vlasy a zpíval Prachy na klobouk," líčil Janek Ledecký a jako bonus přidal také tuto skladbu, kterou on i jeho celá doprovodná kapela odehrála a odzpívala stylově v kloboucích. 

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Facebook Janek Ledecký Official