Ladislav Lubina a Tomáš Rolinek před začátkem baráže…

Pardubice – Komentáře hlavního trenéra Ladislava Lubiny a kapitána Tomáše Rolinka před začátkem baráže.

Ladislav Lubina před začátkem baráže

„Všechny věci musí jít stranou a musíte baráž brát jako finále mistrovství světa. Osobní ambice a cíle? V tuhle chvíli ne, všechno potřebuje teď tým. Nálada je taková, jaká má být. Všichni jsou v očekávání a myslím, že se i těší, až všechno vypukne."

„Průběh sezony byl, jaký byl. Teď před sebou máme ale dvanáct nejdůležitějších zápasů, v pátek na ně budeme připraveni. Velkou roli bude hrát mentální stránka a psychika. Bez zdravého sebevědomí a správného nastavení baráž hrát nejde."

„Mám z baráže respekt, hrál jsem ji ještě za Jihlavu, vím, co to je. Před dvěma lety jsem se na ni chodil do Pardubic dívat z pohledu diváka. Teď mám jinou roli. Šel jsem sem s tím, že baráž asi hrát budeme a všichni, včetně mě, uděláme maximum, aby tenhle klub hrál extraligu i příští rok."

„Dnes o sestavě jasno už mám a v ní se taky budeme připravovat na první utkání. Nikde není ale dané, že to v sobotu pro nedělní zápas nebude třeba jiné."

Tomáš Rolinek před začátkem baráže

„Už dlouho jsme připraveni, že vrchol sezony máme od 29. března do 23. dubna. Jestli to bude výhoda, nebo ne, se uvidí. Po dvou letech je tady zase baráž. Tenkrát byla strašně těžká a bude opět strašně těžká. Ale co bylo před dvěma lety, je pryč. My musíme udržet extraligu teď."

„Snažím se myslet hlavně pozitivně, abychom do baráže dobře vstoupili, udělali body. Pořád si myslím, že by tam měl být rozdíl mezi první ligou a extraligou. Bude ale rozhodovat aktuální forma."

„Na fanoušky hodně spoléháme, víme, že jde o hodně a zase přijdou. Podrží nás a poženou. Hlavně si ale přeju, abychom nikoho nezklamali. Můžu slíbit, že budeme bojovat. Kolikrát i v sezoně jsme bojovali, ale nešlo to. Teď si vytrháme nohy z… Víte odkud."

„Neříkám, že bude vyprodáno, ale přijde hodně lidí. Nenechají nás padnout. Tehdy fanoušci přišli, když jsme je nejvíc potřebovali. Třeba žádostí o lístky mám teď hodně, hraje se vážně o strašně moc. Věřím, že nám pomohou znovu."

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.