Kraj získá na úpravu domova mládeže v Rybitví státní dotaci

Pardubicko – Pardubický kraj na základě rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj ČR obdrží dotaci ve výši 3,1 milionu korun na stavební úpravy domova mládeže při Střední průmyslové škole stavební v Rybitví. Jedná se o objekty, které jsou nyní využity pro nouzové ubytování ukrajinských uprchlíků. Do budoucna budou tyto prostory připravené pro studenty školy. Celkové náklady činí 5,3 milionu korun.

„Střední škola stavební v Rybitví přijala do svých prázdných prostor domova mládeže ukrajinské uprchlíky před válkou. Tyto prostory nebyly delší dobu využívané, což se na jejich stavu podepsalo. Proto jsme se rozhodli podat žádost o dotaci na Ministerstvo pro místí rozvoj, která byla úspěšná. Projekt se týká dvou budov, v rámci kterých budou vyměněna stará dřevěná okna a dveře. Součástí je také pořízení nového vybavení. Celkové náklady na projekt činí 5,3 milionu korun, z čehož 3,1 milionu bude krýt státní dotace," řekl hejtman Martin Netolický.

Podle radního pro oblast evropských fondů a regionálního rozvoje Ladislava Valtra se kraj okamžitě chopil příležitosti, kterou mu vyhlášená státní dotace nabídla. „V momentě, kdy byly známy parametry výzvy, tak jsme velmi rychle připravili tento projekt na rekonstrukci již nevyhovujících ubytovacích kapacit, které nyní přechodně využijí ukrajinští uprchlíci. Celkem se bude jednat o úpravy ve 32 ubytovacích jednotkách s kapacitou pro minimálně 78 osob. Důležité je, že i poté, co ubytování opustí uprchlíci, budou tyto kapacity po renovaci k dispozici pro naše studenty," sdělil radní Ladislav Valtr s tím, že stavební práce by měly být hotové na konci ledna příštího roku.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj