Kraj vytvoří pro Ukrajince jednoduchý vyhledavač pracovních příležitostí.

Pardubice – Vytvoření přehledného a jednoduchého rozhraní pro uprchlíky před válkou z Ukrajiny, kteří chtějí pracovat v Pardubickém kraji, bylo hlavním cílem jednání hejtmana Martina Netolického s ředitelem krajské pobočky Úřadu práce Petrem Klimplem a předsedou Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jozefem Koprivňanským. Ve spolupráci všech institucí vznikne přehledný systém pro vyhledávání vhodných pracovních pozic na území kraje, a to v ukrajinštině.

„Hlavním zprostředkovatelem nabídek zaměstnání je samozřejmě Úřad práce. Vzhledem k tomu, že jednotlivé nabídky vhodné pro ukrajinské uprchlíky jsou na stránkách Úřadu práce v češtině, domluvili jsme se na tom, že bychom jim usnadnili přístup k pracovním pozicím vytvořením jednoduchého webového rozhraní, které bude plně v ukrajinštině. Zde budeme z centrální databáze vkládat pracovní pozice vhodné právě i pro Ukrajince, kteří se následně budou moci obrátit přímo na zaměstnavatele nebo na Úřad práce," uvedl hejtman Martin Netolický.

„Obzvláště v této situaci musíme být maximálně proklientsky orientovaní a přívětiví. Pokud k nám přichází potenciální uchazeči o zaměstnání, měli bychom jim usnadnit přístup k těmto informacím. Jednotlivé firmy v regionu nás upozorňují na nedostatek pracovních sil v určitých odvětvích. Je jasné, že celá řada z nich jsou dělnické profese vhodné primárně pro muže, ale jsme přesvědčeni, že z více jak dvou tisíc volných míst vhodných i pro Ukrajince, může být celá řada také pro ženy, které o práci mají velký zájem, protože se chtějí co nejdříve osamostatnit," řekl hejtman Netolický s tím, že databáze by měla být k dispozici na počátku dubna.

Zdroj a foto: Pardubický kraj