Kraj řeší s ŘSD opravu průtahu Hradcem nad Svitavou. Byl poničen při stavbě obchvatu Svitav

Svitavsko – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve čtvrtek odpoledne Hradec nad Svitavou, kde se starostou Kamilem Pavlišem řešil především rekonstrukci komunikace III/3665 procházející obcí od obecního úřadu směrem na Svitavy. Ta sloužila jako objízdná trasa v rámci budování obchvatu Svitav a byla projíždějící kamionovou dopravou velmi poškozena. Nyní se jedná o způsobu oprav a financování po ukončení vybudování obchvatu.

„Naše krajská silnice III/3665 procházející obcí od obecního úřadu směrem na Svitavy sloužila do konce listopadu jako objízdná trasa při budování obchvatu Svitav. Vzhledem k tomu, že tato silnice nebyla nikdy stavěna na takto intenzivní kamionovou dopravu, takže je na mnoha místech patrné silné poškození, které zcela jednoznačně vzniklo právě vedením objížďky. V letošním roce bude zpracována diagnostika předmětného více jak tři kilometry dlouhého úseku silnice a paralelně s tím budeme jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic o způsobu financování. Samotná oprava by měla přijít na řadu v průběhu roku 2024. Následně bude stávající silnice III/3665 přeřazena do kategorie silnic druhé třídy, a to na II/366," uvedl hejtman Martin Netolický.

Toho starosta Kamil Pavliš informoval o připravovaném projektu na vybudování pevných zábran pro migraci obojživelníků v lokalitě, která v rámci kraje patří mezi nejvýznamnější po Přívratu na Českotřebovsku. „Nositelem projektu je v tomto případě obec, která má již připravený projekt s částkou přibližně 1,8 milionu korun, který by měl být uplatněn v rámci Operačního programu Životní prostředí. Jsme v letošním roce připraveni obci finančně pomoc, protože se jedná o významnou lokalitu nejen z hlediska výskytu žab a čolků," řekl hejtman Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj