Kraj letos začne opravovat Tyršovu ulici v Žamberku

Orlickoústecko – Hejtman Martin Netolický navštívil ve čtvrtek odpoledne Žamberk, kde jednal se starostou Jiřím Mencákem a místostarostou Ondřejem Jirešem o plánu modernizace silnice II/310 z Letohradu přes Lukavici až po Žamberk, opravě Tyršovy ulice či napojení silnice I/11 na areál připravovaného zimního stadionu. Jednání se zúčastnili také zástupci Muzea starých strojů a technologií, se kterým Pardubický kraj spolupracuje v rámci letních jízd parních vlaků.

„V letošním roce bychom chtěli v koordinaci s investicí ŘSD zahájit rekonstrukci části Tyršovy ulice od křižovatky se silnici I/11 až po most přes Divokou Orlici směrem na Klášterec a Kunvald. Město má připraven projekt na opravu chodníků a vybudování veřejného osvětlení, takže bychom všechny investice časově sladili. Náklady naší části se pohybují na částce 8,5 milionu korun," sdělil hejtman s tím, že v přípravě je pokračování také za mostem v ulici Draha a zároveň postupně pokračuje modernizace silnice II/310 mezi Letohradem a Žamberkem.

Tématem jednání byly také investice spojené s plánem na vybudování zimního stadionu. „V rámci příprav na zastřešení zimního stadionu je nutné řešit také napojení na silnici I/11. Město intenzivně jedná s Ředitelstvím silnic a dálnic tak, aby nájezd do areálu a výjezd z něj byl bezpečný jak pro chodce, tak pro vozidla," řekl hejtman Netolický, který starostu informoval o přípravě krajského dotačního programu na výměnu osvětlení a to jak u venkovních, tak vnitřních sportovišť.

Setkání na městském úřadě se zúčastnili také manželé Bednářovi z Muzea starých strojů a technologií. Tématem tak byl další rozvoj areálu, který je hojně navštěvován turisty z celé republiky a i nadále se dynamicky rozvíjí.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj