První etapa opravy silnice v Klášterci nad Orlicí začne již letos

Orlickoústecko – Na jednání se starostkou Klášterce nad Orlicí Lenkou Ševčíkovou dorazil ve čtvrtek odpoledne hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Řeč byla především o modernizaci silnice III/31218 v úseku, kde obec realizovala kanalizaci. První část by měla být zahájena letos.

„V letošním roce bychom chtěli zahájit 1. etapu rekonstrukce silnice III/31218 od kraje obce směrem od Žamberka až po křižovatku se silnicí III/3112 u mostu přes Divokou Orlici. I z důvodu nutnosti zachování obslužnosti území byla oprava silnice rozdělena na etapy. Druhou etapu bychom chtěli navázat v dalších letech," uvedl hejtman Martin Netolický. 

„Naším původním záměrem bylo získat finanční prostředky z česko-polského příhraničního operačního programu, což však nebylo možné, a tak budeme opravy realizovat z vlastních zdrojů s využitím prostředků ze zvýšeného inkasa daňových příjmů loňského roku," vysvětlil hejtman, který se starostkou Lenkou Ševčíkovou hovořil také o fungování kostela Nejsvětější Trojice z roku 1452.

Klášterec nad Orlicí

První zmínka o Klášterci, původním jménem Orlitz a Orlička, je zaznamenán v bule papeže Bonifáce VIII. z prosince 1295. Jména Orlík a Orlička se vyskytují ještě ve veřejných listinách roku 1395. Přejmenování na Klášterec je patrné ze spisu Bienerberkt. Obec má v současné době téměř 900 obyvatel včetně přidružených částí Zbudov, Jedlina, Lhotka, Čihák.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj