Koňské pólo je na pardubickém závodišti „jako doma"…

Pardubice – Seriál turnajů koňského póla na závodišti v Pardubicích pokračuje. Tentokrát je na řadě TAXIS POLO OPEN. Část turnajových zápasů bude doprovodným programem dostihového mítinku – Zlatého poháru. Představí se v něm pět mezinárodních týmů, zapojit se můžou i diváci.

TAXIS POLO je unikátní řada mezinárodních turnajů koňského póla, které se konají exkluzivně na dostihovém závodišti v Pardubicích. Hlavními pořadateli jsou Dostihový spolek a.s. a Aviator Polo Club. Turnaje jsou pořádány pod záštitou České asociace hráčů koňského póla. Na začátku března se na závodišti už odehrál turnaj TAXIS SNOW POLO, teď je na řadě TAXIS POLO OPEN na travnatém kolbišti a v létě pak turnaj na písku TAXIS BEACH POLO.

Ve dnech 7. – 9. června se travnaté kolbiště promění v pólo arénu. V turnaji se představí pět týmů ze Slovenska a České republiky. V pátek a v sobotu pólisté každý den odehrají pět zápasů (každý s každým) a v neděli je na programu finále. „Každý den zahájíme zápasy dětského póla. A v sobotu se při dostihovém mítinku mohou aktivně zapojit i diváci, nabízíme jim možnost koňské pólo si vyzkoušet," řekl viceprezident České asociace hráčů koňského póla Jan Průcha.

Na turnaji se potkají dva slovenské týmy Danube Polo Slovak Republic s dvěma týmy Noe Polo Club a jedním týmem Aviator Polo Club. Hrát se bude systémem tři na tři (hráči). V pátek i sobotu je v plánu po pěti zápasech vždy na dvě chukky (herní úseky). V neděli si zahrají dva nejlepší týmy předchozích dnů finále na 4 chukky. O třetí až páté místo se znovu hrají zápasy každý s každým (tzv. round robin) a opět na dvě chukky.

„Koňské pólo si v Pardubicích našlo své příznivce, zázemí závodiště a jeho atmosféra oslovila i samotné hráče. Už v loňském roce se v rámci některých dostihových mítinků včetně Velké pardubické exhibice koňského póla uskutečnily, teď to bude zase o kousek víc. Po zimním Taxis Snow Polo se máme určitě zase na co těšit," připomněl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

V pátek program začíná v 15:00 hod. prvním zápasem dětského póla, nedělní finále je plánováno v 11:00 hod. V rámci sobotního dostihového mítinku se bude hrát v čase od 11:00 do cca 16:00 hod.

Vstupné na turnaj je zdarma, v sobotu je však vstup do areálu závodiště možný pouze se vstupenkou na dostihový den. Základní vstupné na dostihy je 100 korun, mládež za polovinu a děti do 140 cm a senioři na 65 let mají vstup zdarma.

VSTUPENKY >>>

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.