Komunita pro komunitu: Amerika a její krásy. Cestovatelská přednáška Michaely Hrdé v Chotči

Pardubicko – Amerika a její krásy. Takový je název cestovatelské přednášky Michaely Hrdé, která se uskuteční v hospodě v Chotči v pátek 19. dubna 2024 od 18:30 hodin. Pořádá ji Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) jako součást projektu Komunita pro komunitu.

Jedna z nejlepších zemí světa na cestování

„Ať už má Amerika pověst, jakou chce, je pro mě jednou z nejlepších zemí světa pro cestování. A to nejen díky její nesmírné diverzitě, ale také vřelým a přátelským lidem," uvedla Michaela Hrdá.

„Zažijeme čtyři různé cesty v jedné přednášce. Projedeme více jak 20 národních parků amerického západu, ale zaskočíme i na Aljašku, Havaj či východ Ameriky. Podělím se i o pár skrytých pokladů, kam stopy většiny turistů nemíří. Mimo jiné projdeme i 450 kilometrů dlouhý John Muir trail v pohoří Sierra Nevada," nastínila cestovatelka, lektorka angličtiny, koučka a zakladatelka neziskovky Láska k přírodě.

Inspirace pro další cestovatelské dobrodružství

„Snažím se, aby moje přednášky byly interaktivní a zajímavé pro všechny, kteří milují cestování, od začátečníků až po zkušené cestovatele," podotkla Michaela Hrdá.

„Pokud hledáte inspiraci pro vaše další cestovatelské dobrodružství, přijďte se podívat na přednášku Amerika a její krásy," konstatovala ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová. Ta je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

Vstup na akci je zdarma po předchozí registraci

Vstup na akci je zdarma, po předchozí registraci na e-mailu machova@konep.cz nebo telefonu 777 837 950.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory„Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst," nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt podpořila Evropská unieProjekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím  Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). „V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví," doplnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Michaela Hrdá