Když můžeme, pomůžeme. S vyčerpaným autem i nepasujícím klíčem

Pardubice – Na strážníky Městské policie Pardubice se obrátila 54letá řidička v prekérní situaci. Na světelné křižovatce ulic Hlaváčova a Anenská jí došlo nejen LPG, ale i benzín. Auto pochopitelně bez paliva odmítlo další jízdu.

Přivolaná hlídka strážníků pomohla, jak jen mohla. Nepojízdné vozidlo odtlačili ze světelné křižovatky. Následně s řidičkou a kanystrem dojeli strážníci na benzínovou čerpací stanici – a pochopitelně pak i zpátky k vozidlu, které po dolití paliva poslušně nastartovalo. Žena tak mohla pokračovat v další jízdě.

Na Pernštýnském náměstí pomohla hlídka strážníků také řidiči v nesnázích. Při kontrole parkování oslovil strážníky řidič osobního vozidla s prázdnou pneumatikou. S přítelkyní přijel do Pardubic na dovolenou, ale hned při příjezdu do města utrpělo vozidlo defekt. Ve výměně kola tomuto páru bránila jediná věc – montážní klíč, který nepasoval. Ani ve služebním vozidle se vhodný nástroj nenašel. Strážníci proto nabídli řešení v podobě dopravy k nejbližší prodejně autodílů a rychlému odvozu zpět. Cestou jsme přihodili i pár tipů, kam zajít a co navštívit. Tak snad už se zbytek dovolené vydařil o poznání lépe. 

Hádající se pár museli strážníci krotit nadvakrát. Mohl za to „perník" a autobus

Z linky 156 v Pardubicích. Do Sladkovského ulice jela hlídka prověřit intenzivní hádku partnerské dvojice, kde už podle oznámení ve vzduchu krom napětí visí i nějaká ta facka. Strážníci na místo dorazili a svou přítomností tlumili vášně i hlasitost. Pár ve složení 31letý muž a 19letá žena se doznal, že krom vzájemných sporů za hádku může i nějaký „špatný perník". Nakonec se však uklidnili a omluvili s tím, že vyráží na autobus k domovu. Jenže to vzájemné odpuštění a porozumění se patrně bez strážníků neobejde. Ani ne za dvacet minut přijalo operační středisko další telefonát o hlasité výměně názorů z pochodu do ulice Rokycanova.

Odhadnout, že to bude znovu ten stejný pár, by zvládl i věštec začátečník. Ostatně hlídka vzápětí předtuchu proměnila v jistotu. Důvodem hádky bylo tentokrát krom pokračujícího perníkového opojení i to, že jim vyhlédnutý autobus zákeřně ujel. Po opětovném smíření obrátili tedy kroky své k hlavnímu nádraží. Něco nám říká, že harmonické soužití vypadá poněkud jinak, ale další výjezd hlídky už nenásledoval. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice