Kdo lže a říká pravdu? „Slibuji, že ode dneška ti budu lhát líp," říká hrdina komedie

Pardubice – Kdo lže a kdo říká pravdu? A co je vlastně Pravda? O tom pojednávala úspěšná komedie o nevěře, ve které se lže jako o závod. Jejím autorem je jeden z největších talentů současné francouzské dramatiky Florian Zeller. Na GRAND Festival smíchu do Pardubic ji přivezlo Divadlo J. K. Tyla v Plzni. 

„Ode dneška ti budu lhát líp"

„Slibuju, že ode dneška ti budu lhát líp," říká hlavní hrdina Zellerovy komedie Michel. Ten je neustále nucen lhát. Už půl roku podvádí manželku se ženou svého nejlepšího přítele. Lhát na všechny strany pokládá za svou povinnost, ale také za projev ohleduplnosti. Proč ubližovat lidem, na nichž nám opravdu záleží? 

Návrat herečky Jany Ondruškové

Michel je přesvědčen, že je vždy o krok napřed a že ví víc než ostatní. Ani trochu ale není připravený na možnost, že by se karta mohla obrátit a události kolem nevěry nabrat nečekaný spád…

Na dobře známá divadelní prkna se v úterý večer vrátila představitelka Alice Jana Ondrušková, která byla v letech 2014 až 2019 členkou Východočeského divadla. V pardubickém souboru ztvárnila řadu velkých rolí, například Violu v Zamilovaném Shakespearovi, Marii v Konci masopustu nebo Karlu v Kalibově zločinu. I tentokrát podala Jana Ondrušková výborný výkon, stejně jako její herečtí partneři v plzeňské inscenaci Pravda.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Divadlo J. K. Tyla v Plzni