Jedno Bistro – wow, tohle bylo strašně velké překvapení…

Ústí nad Orlicí – Jedno BistroGastromapa funguje tak, že se snažíme v těchto reportech zaznamenat naše dojmy, jako běžného zákazníka, který nahodile přijde, objedná si jídlo, vyfotí ho, sní a zaplatí. A pak o tom časem napíše. Takhle to děláme už sedm let, takhle jsme navštívili téměř 1300 míst. A přišel nám tip na bistro v Ústí nad Orlicí, tedy hurá, tam máme v aplikaci, která je volně ke stažení opravdu spoustu místa.

Předně, pán, který to táhne v kuchyni opravdu rád vaří a vařit umí. Veškeré provedení bylo téměř absolutní, jídla chutnala, vypadala, překvapila. Menu prý bylo dřív více o tradičním vaření, ale časem se koncept ohnul k street foodu a šlágrům americké, případně mexické kuchyně. Současný lístek je možná až moc velký, dělat burger menu, hot dogy z dobré domácí briošky, tacos, pastrami, masa grilovaná, nakládaná, tažená – no není to sranda.

Pastrami sendvič byl z pupku, ano, i tady mohlo být domácí pečivo, které je prý u bulek na burger. Hranolky s nasekanou petrželí byly skvělé a každý ví, že udělat domací hrancle dobře křupavé není snadné. Tacos barbacoa s červenou salsou a zakysankou taky super překvapení, skvěle vyvážené chutě. A ten talíř s opravdu křupavým kuřetem, ať už to byly špalíky nebo stripsy, to by strýček z Kentucky koukal! Buffala byla vážně skvělá, v ten parný den skvěle (pro nás překvapivě) fungovala s broskví. A ten čokoládový dort na závěr? Nářez!

Ústí nad Orlicí, Jedno Bistro (9.7.20) - wow, tohle bylo strašně velké překvapení.
« z 12 »

Prostředí vlastně docela v pohodě, jen a nemůžeme to nezmínit, to na nás působilo tak, že to musela být odvěká hospoda, kam chodili věrní pivaři. A ti tam prostě chodí na Radegast i teď. Mimochodem, k takhle domakanému jídlu dát i dobré pivo, třeba i jen jako druhou pípu. Zrovna nedaleký Pivovar Clock a svrchně kvašená piva, to by tak sedlo. Ano, asi by se tím přišlo o pár štamgastů, kteří tam dost možná ono odpoledne dali během naší návštěvy pět piv, ale prostě nejedli. Pak to není bistro, ale výčep.

Jsme toho názoru, že hospoda má být pro každého, tedy ve smyslu, že je jedno, kdo je váš host, z jakých poměrů protože je to prostě váš host. Ale vybírat si vás budou ti, kteří přijdou docenit to, co děláte a jak dobře to děláte. A tady by si to zasloužilo spíše nadšence, kteří docení dobré jídlo než levnější pivo. Protože jinak tu cenotvorba není špatná a všechna ta jídla měla naprosto adekvátní cenu. Platili jsme i s nápoji kolem tisícovky a byli naprosto nadšení.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Nebo co si o tom myslíte? My na jídlo rozhodně doporučujeme. Celá rodina byla nadšená.
#GMLH
#bistro

  
  

Lukáš Hejlík

Gastromapa Lukáše Hejlíka Nezávislý gastrononický průvodce Gastromapa obsahuje přes tisíc tipů kam vyrazit na jídlo, kafe, sladký nebo pivo. Je volně ke stažení pro Android i iOS. Kniha 365 přináší 365 tipů, kam za gastronomií vyrazit na výlet. Někdy je lepší si trochu zajet, než se hodně spálit! Každý den na cestách! Každý den nový a nový podnik, který dokazuje, jak se gastronomická situace v Česku lepší! Každý den nová vlajka na Mapě! Ta vás na vašich cestách nenechá ve štychu!