Igor Timko z No Name: „Ideální studentská oslava? Tu, co si nepamatuji. Ani nikdo jiný"

Pardubice – Jaká je ideální představa studentské oslavy? „Když si ji nepamatuju nejen já, ale ani nikdo jiný," konstatoval s úsměvem Igor Timko, zpěvák populární slovenské hudební skupiny No Name. „Mému synovi je 17 let. Tak jsem mu říkal, jak jsem rád, že jsme si naše mládí odbyli bez chytrých telefonů. Moje mladší dcera se mě zeptala: A proč, tati? A syn na to: No, protože nebyly důkazy, moje milá," prohlásil frontman oblíbené košické partičky, která zavítala na pardubický majáles

Kvalitu místa dělají lidé

„Bylo nám ctí být opět součástí této akce. Byl to krásný pocit. Říká se, že kvalitu místa a měst dělají lidé. S organizátory pardubického majálesu, konkrétně s jeho šéfem Honzou Mayerem, máme velmi dobré zkušenosti. Kujeme spolu různé pikle. Rozumíme si profesně i lidsky, a tak jsme vždycky rádi, když nás pořadatelé pozvou. Držíme pravidlo, abychom se tu neobjevovali každý rok. Chceme být trochu vzácní, ne jako rohlík. Je fajn, že v Pardubicích máme dobré zázemí. Dokonce mám odtud i auto, právě přes Honzu Mayera," svěřil se Igor Timko, který má k studentům dodnes hodně blízko. 

Učí i na vysoké škole

„Stále působím na vysoké škole. Skončil jsem doktorát umění na banskobystrické akademii umění, kde teď učím. Už 6. června máme konec semestru. Dva studenty jsem nepustil k obhajobě, protože se na to vyflákli. Nejsem na ně přísný, ale nepodepíšu se pod něco jen proto, abych byl s někým zadobře. Takovou hru nehraju," pravil rezolutně vysokoškolský pedagog, který s kapelou No Name už 28 let vystupuje (nejen) v české i slovenské kotlině. 

Jedno z nejlepších vystoupení na majálesu

„Na pardubickém majálesu jsme vždycky byli zvyklí na pozitivní přijetí. Jsme rádi, že to platilo také tentokrát," usmíval se Igor Timko, který několikrát během koncertu vzdal hold ženám. „Na českých holkách se mi líbí, že i když ještě neví, co se po nich bude chtít, tak už dopředu souhlasí. A my za těch 28 let, co sem jezdíme, jsme pochopili, že českým holkám nemůžeme věřit ani slovo," žertoval frontman kapely No Name, která na pardubickém majálesuskvěle pracovala s publikem a dala k dobru celou řadu hitů. Šlo například o skladby Starosta, Ďakujem, že si, Večnosť, Nie alebo áno, Prvá či Ty a tvoja sestra. „Kdo nezpívá, nežije," uzavřel Igor Timko jedno z nejlepších vystoupení na letošních oficiálních studentských oslavách ve městě perníku.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ