I v těžkých časech se může zrodit nový favorit…

Pardubice – Rok před oslavami svých 150 narozenin, Pardubický pivovar zapisuje další důležitý milník své historie. Poprvé za svou existenci vstupuje na trh s plechovkovým pivem. Pro svou novinku vybral to nejvíce oceňované z portfolia, a to je Vilém 11 – tradiční světlý ležák. 

„Vilém je jedno z nejoblíbenějších piv z portfolia našeho pivovaru, a proto ho nabídneme od začátku května zákazníkům v novém atraktivním balení," říká Petra Chovancová, výkonná ředitelka Pardubického pivovaru. 

Pro volbu plechovky hovoří i rostoucí popularita tohoto balení, která je ještě více umocněna současnou situací. Možnost stočení do plechu se objevila i díky novému majoritnímu akcionáři, který část své kapacity věnoval ke stočení piva Pernštejn. „Můžeme tak pravidelně na trase Pardubice – Praha potkávat nově cisternu s naším pivem Vilém, která se následně stočí do plechu v pražském smíchovském pivovaru," dodává Petra Chovancová. 

Plechovky mají objem 0,5l a již nyní jsou k dostání v pivovarských prodejnách Pivovarka a postupně se dostávají na regály vybraných prodejních řetězců. „Pardubickým zákazníkům navíc nabízíme díky službě Rozvoz piva dodání našich výrobků až domů a rovněž Vilém v plechovkách bude od 4. května do této nové a veřejností kvitované služby zařazen," dodává manažer tuzemského obchodu Vojtěch Hanus. Prodej piva Vilém v lahvích a sudech bude samozřejmě zachován i nadále. 

Vytříbený charakter piva Vilém 11 odráží kvality a hodnoty rodu Pernštejnů, k jehož odkazu se Pardubický pivovar dlouhodobě hlásí. Díky poctivému zpracování a pečlivě vybraným surovinám – žateckému chmelu a moravskému sladu – si může každý vychutnat pivo s dokonale vyváženou chutí. 

Pardubický pivovar byl založen roku 1871 a je regionálním výrobcem piv značek Pernštejn, Pardubický Taxis a speciálního piva Pardubický Porter. V současné době je členem skupiny Pivovary Staropramen. 

Zdroj a foto: Pardubický pivovar