Majitel CSG podpořil zaměstnance RETIA po těžké dopravní nehodě…

Pardubice – Majitel průmyslově-technologického holdingu CZECHOSLOVAK GROUP Michal Strnad podpořil zaměstnance firmy RETIA, zakoupil pro něj speciálně upravené služební vozidlo. Jiří Švihálek si loni prošel těžkou dopravní nehodou, která ho připravila o pravou nohu, a vedle dalších následků výrazně limitovala jeho schopnost mobility. Vedení CSG a RETIA však spojilo síly a rozhodlo se ukázat statečnému Jiřímu, že společně se podaří překonat i nečekaně náročné životní překážky.

Novou Škodu Scala s automatickou převodovkou a úpravou pedálů předali Jirkovi v pondělí 4. května Michal Strnad a generální ředitel firmy RETIA Aleš Kvídera. Vůz bude Jirka využívat nejen pro pracovní cesty, ale zejména pro soukromé účely.

„Naši zaměstnanci jsou pro nás to nejcennější, co máme. Proto Jiřímu umožníme co nejkomfortnější dojíždění do práce, a vůbec mobilitu i v jeho osobním životě. RETIA přispěje kompletním uhrazením nákladů spojených s pronájmem speciálně upraveného vozu," uvedl Aleš Kvídera. „Máme velkou radost, že se Jirka vrátil mezi nás a moc se těšíme na jeho tradiční úsměv a nezdolný optimismus," doplnil.

Jirka Švihálek svým silným příběhem a pozitivním náhledem na svět uchvátil také čtenáře svého blogu Pacholek, kde popisuje svůj život od nehody na motorce loni v červenci. Blog byl původně určený především pro jeho rodinu a známé, ale získal si oblibu u mnohem širšího okruhu čtenářů. Díky velkému ohlasu se nyní připravuje i knižní vydání blogu.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu s výrobními a vývojovými kapacitami v západní, střední i východní Evropě a obchodními aktivitami na všech osídlených kontinentech. Podporuje rozvoj nových i tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné a civilní průmyslové výrobě a obchodu, a to včetně vývojově náročných high-tech oborů. Součástí skupiny je legendární automobilka Tatra, jeden z nejstarších výrobců automobilů na světě a globální výrobce a dodavatel těžkých užitkových vozidel do nejnáročnějších podmínek. Společnosti CSG jsou také nejvýznamnějšími výrobci speciální pozemní techniky v České republice. Svébytnou součástí holdingu je divize Aerospace, kam patří společnosti zaměřené na vývoj a výrobu radarů, systémů řízení letového provozu, letecký výcvik a servis civilních letadel. Společnosti skupiny CSG působí i v železničním průmyslu a metalurgii. Většina produkce CSG směřuje na export. Některé podniky skupiny jsou také významnými dodavateli techniky a služeb pro domácí bezpečnostní sektor.

O společnosti RETIA

RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů, spolupracovníků z vývoje bývalé pardubické Tesly. RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více jak 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA exportem.

Zdoroj a foto: PP Partners Prague