Hvězdné Tři grácie z umakartu v pardubickém divadle bavily…

Pardubice – Tři ženy v jednom paneláku zrovna prožívají osobní peklo. Kadeřnice Marta má pocit promarněného života a nefunkčních rodinných vztahů. Její dcera Eva právě utekla ze svatebního salonu, kde si zkoušela vysněné šaty. Jenže miluje jídlo a pár kilo navíc udělalo své a na světě je další mindrák. A do toho všeho přijíždí Helena, která přijela ze švýcarské „zlaté klece" nejen proto, aby se rozloučila se svou nedávno zesnulou maminkou…

Hořká komedie o nečekaném setkání

Výborně napsaná komedie z pera pardubické rodačky Michaely Doleželové a divadelní autorky a režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové Tři grácie z umakartu byla k vidění v pondělí večer ve Východočeském divadle. Do Pardubic s touto hořkou komedií o nečekaném setkání po třiceti letech zavítalo pražské Studio DVA. Režie představení se ujal Ondřej Sokol, který měl šťastnou ruku při výběru všech tří protagonistek.

Kadeřnici Martu si zahrála Zlata Adamovská, Helenu ztvárnila Ilona Svobodová a nejmladší Evu Anežka Rusevová, která je známá především ze seriálu Ulice jako Vendula.

Publikum ocenilo hereckou chemii

Chemie mezi všemi třemi herečkami funguje velmi dobře a pardubické publikum jejich výtečné výkony dokázalo náležitě ocenit. „Diváci byli úžasní," vzkazovala při děkovačce za všechny tři grácie Zlata Adamovská.

Příjemná komedie byla doslova prošpikovaná spoustou vtipných hlášek. „Kdybych byla Švýcarka, byla bych hubená a vysportovaná," přemítala Anežka Rusevová jako Eva. „Já vím, jaké to je vyrůstat místo s druhým sourozencem s druhou bradou," svěřila se Heleně. „Máma taky pije. Vodu. Teda, když dojde všechno ostatní." 

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: studiodva.cz