Hroši jedou k moři

Pardubice – Školní rok se nezadržitelně blíží k cíli. Tak jako ve školách probíhají závěrečné písemky a vrcholí uzavírání známek, tak se děti v kroužcích chystají na závěrečná vystoupení. Ukážou svým kamarádům, rodinám a přátelům výsledky své zájmové činnosti.

DDM BETA letos připravil tři závěrečné akademie ve vlastních prostorách, Taneční centrum BETA dvakrát roztančí Východočeské divadlo a Pohybové studio Hroch zase královéhradecký Aldis.

Do tanečních a pohybových kroužků DDM BETA se letos zapsalo více než 1000 dětí. Nejlepší taneční skupiny z celé země mají samozřejmě své soutěže a PS Hroch do nich vysílá své zástupce. Velice úspěšné letos byly zástupkyně disco dance v profi úrovni dospělých, což jsou slečny ve věku 16 – 18 let. Aktuálně jsou úřadujícími mistryněmi Čech a jsou nominovány kromě československého finále Best dance group také na European Championship. Tato akce letos proběhne v druhé polovině června v chorvatské Rijece.

DDM BETA tedy vysílá své zástupce z PS Hroch mezi nejlepší evropské týmy, aby s nimi změřili síly, získali nové zkušenosti a inspiraci. Výpravu Hrochů k moři doplní malá formace v profi dance artu dětí, které se na mistrovství umístily na třetí příčce. Držíme palce a těšíme se na zážitky a třeba i medaile.

Autor: Miriam Lukešová, Barbora Komínková
Zdroj a foto: DDM BETA Pardubice