Záchranná stanice Pasíčka připravuje modernizaci svého areálu

Chrudimsko – Pardubický kraj podpoří realizaci projektu modernizace areálu Záchranné stanice Pasíčka nedaleko Proseče. Rozhodli o tom krajští radní na svém pondělním zasedání. Na potřebnou modernizaci kraj poskytne celkem 3 miliony korun. Letos je to přitom 1,5 milionu a stejná částka je předpokládána v roce 2024. Celková cena projektu je vyčíslena na téměř 21 milionů korun.

Cílem projektu je především umožnění rozvoje a zlepšení podmínek pro činnost záchranné stanice, která poskytuje potřebnou péči poraněným a oslabeným volně žijícím živočichům. „Záchranné stanice odvádějí těžkou, ale velmi potřebnou práci, která spočívá zejména v odchytu, přepravě, ošetření, intenzivní péči a následné rehabilitaci různých živočišných druhů," sdělil radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil. Zároveň nastínil, jak by měla modernizace areálu vypadat: „Velmi důležité je pro stanici vybudování komplexu velkých multifunkčních voliér pro větší druhy savců a ptáků. Pro menší druhy ptáků budou postaveny menší voliéry. Opraveny budou také střechy objektů v areálu. Půjde také o pořízení nového vozidla, drobného provozního vybavení, tepelného čerpadla nebo ostrovního systému fotovoltaiky."

Modernizace areálu Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka bude stát přibližně 21 milionů korun. Hlavním zdrojem financí pro realizaci projektu bude dotace z Operačního programu Životní prostředí.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj