Hokejoví rozhodčí hledali pomoc u strážníků

Pardubice – Strážníci již tradičně dohlíží na vytipované hokejové zápasy. Účastní se těch, kde hrozí zvýšené riziko narušování veřejného pořádku. A včerejší zápas se mezi ně řadil. Nakonec si policejní eskortu vyžádali i samotní rozhodčí.

V závěru zápasu totiž bouřila celá aréna a na adresu rozhodčích se od nespokojených fanoušků neslo skandování nelichotivých hesel. Rozhodčí si proto při odchodu z haly vyžádali doprovod strážníků. Chvíli poté, co rozhodčí bezpečně opustili parkoviště u arény, svou frustraci projevil fanoušek domácího týmu. Cestou ze zápasu si chtěl v prodejně rychlého občerstvení objednat jídlo, ale objednávkový terminál nepracoval podle jeho představ. V kombinaci s vyhrocenými emocemi v závěru utkání a zoufalé snahy objednat si jídlo mu ruply nervy a pěstí udeřil do terminálu. Pak hladový z místa odešel. Jenže to už strážníci přijali oznámení od personálu restaurace, že došlo k poškození tohoto terminálu. Hlídka o několik metrů dál fanouška dohledala a vrátila se s ním na místo. Muž popsal celou situaci a byl srozuměn s tím, že jedna dobře mířená rána poškodila zařízení, jehož cena přesahuje dvacet tisíc korun. Z tohoto důvodu si případ na místě převzala státní policie. 

Zraněné seniorce pomohli sousedé i strážníci

Seniorka ležící na společné chodbě domu vylekala sousedku. První, co totiž spatřila, byla krev. S úlevou nakonec žena zjistila, že situace není tak dramatická, jak se na první pohled zdálo. Seniorka (83) byla zraněná, ale při vědomí, nebyla se schopna sama postavit a ani žena ji nedokázala pomoci. Za poskytnutí první pomoci se ale považuje i zavolání na jednu z tísňových linek, a to žena zvládla, zavolala strážníky.

Hlídka zraněné seniorce poskytla první pomoc a zastavila krvácení z nosu, poté ji předala do péče přivolaným zdravotníkům. Na místě se ještě strážníci zdrželi, protože za zemi leželo vodítko a obojek. Od sousedů se dozvěděli, že paní má psa, který se ale na místě nenacházel. Strážníci se proto porozhlédli po domě a poptali se u sousedů. O několik pater výš našli hledaného psího parťáka, kterého se mezitím ujala sousedka, za kterou  přišel. Protože se oba znají, žena velmi ochotně přislíbila, že se o psího parťáka postará do doby, než bude sousedka fit. Dalším pátráním ještě strážníci dohledali kontakt na rodinu zraněné seniorky, kterou s celou událostí seznámili. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice