„Hned jsem souhlasil!" Ledecký o PIRATE SWING Bandu. Riskantní podnik v Gala

PIRATE SWING Band Jiřího Ševčíka, specializující se na vlastní swing pojetí rocku, je znám svou nevypočitatelností. V rámci jedenáctého ročníku Galakoncertů fanouškům připravil zřejmě zatím nejtroufalejší fúzi. V exkluzivně napsané a nazkoušené show se totiž pouze pro tři večery spojí s umělcem z přesně opačného pólu hudebního spektra, Jankem Ledeckým. Podaří se jim spojit dosud nespojitelné?

K bigbandu přibyde smyčcový orchestr

„Půjde asi o nejdrzejší páření zcela opačných hudebních stylů. Před PIRATE SWING Band se postaví písničkář s kytarou, Janek Ledecký. A jako bonus pak k našemu dvacetičlennému tělesu přidáme ještě smyčcový orchestr filharmoniků," uvedl frontman PIRATE SWING Bandu Jiří Ševčík.

Známý hitmaker Janek Ledecký unikátní výzvu odvážně přijal. „Bigband, to je úplně jiná kategorie. A to ne jen tak nějaký bigband, ale PIRATE SWING Band! Když jsem si poslechl, jak kluci hrají, tak jsem hned souhlasil a řekl, že jasně, to bude legrace. Až to rozjedeme společně, bude to nářez," sdělil Janek Ledecký, který s východočeským tělesem vystoupí pouze třikrát. A to v pondělí 18. listopadu v pardubickém Domě hudby, v úterý 19. listopadu v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí a v pondělí 25. listopadu v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové

Lístky mizí rychlým tempem

Vstupenky jsou již v prodeji v informačních centrech a síti Ticketportal. „Lístky na tenhle náš šíleně riskantní podnik mizí celkem rychlým tempem. Doneslo se mi, že se někteří žánroví pohraničníci velmi těší na to, jak si konečně nabijeme ústa. Snad se to nestane, i když je pravdou, že se džbánem pro vodu chodíme už 13 let. Ten risk si uvědomujeme, možná ještě mnohem více než kdy dřív. Současně si však nemůžeme pomoct. Je to ohromná výzva. A veliké poprvé," prohlásil frontman swingových Pirátů Jiří Ševčík, podle něhož se můžeme těšit i na nové kostýmy, efekty a nejedno překvapení.

Další mimořádná lahůdka

Hudební senzace oceňovaná doma i v zahraničí má za sebou superúspěšnou desetiletou sérii koncertů PIRATE SWING Band Gala. Spolupracuje s kompletní českou špičkou (K. Gott, J. Suchý, L. Machálková, J. Laufer, J. Zelenková, T. Graves, O. Ruml, I. Pazderková, P. Vondráček, F. Slováček, E. Kočičková, M. Ruppert, O. Brousek, D. Bárta, V. Dyk, J. Korn, 4TET, B. Josef, I. Mládek, J. Molavcová, L. Sobota) či opakovaně s legendárními Queen. Letos nabídne dalšímimořádnou lahůdku. Tak uvidíme, jak se s nejspíš nejtroufalejší výzvou za celou svou historii swingoví Piráti popasují…

PŘEDPRODEJ > www.ticketportal.cz/event/PIRATE-SWING-Band-Gala-2024?idp=1558401

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ