Herečka Simona Stašová děkovala pardubickým divákům také za odvahu…

Pardubice – Jak vypadá manželství po italsku? Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a současně zabezpečila své tři sny?

Komedii Filumena Marturano o nekonvenčním vztahu bývalé prostitutky Filumeny a bohatého neapolského obchodníka Domenica přivezla do Východočeského divadla pražská divadelní agentura Harlekýn.

Stašová se Skopalem excelovali

Příběh, jehož autorem je dramatik Eduardo De Filippo, natočil v roce 1964 pod názvem Manželství po italsku slavný režisér Vittorio De Sica. Do hlavních rolí tehdy obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

V české divadelní verzi, která byla k vidění v sobotu večer na pardubickém jevišti, excelovali pod režijním vedením Zdeňka Kaloče Simona Stašová a Svatopluk Skopal.

Těsně před uzavřením divadel

Diváci jejich herecké výkony dokázali ocenit, a to též závěrečnými ovacemi vestoje. „Děkujeme. I za tu odvahu, že jste se s námi přišli rozloučit," narážela při děkovačce Simona Stašová na fakt, že šlo o představení těsně před tím, než v pondělí vstoupilo v platnost vládní nařízení o uzavření divadel vyvolané aktuální epidemiologickou situaci. „Snad zase brzy na viděnou," prohlásila Simona Stašová. „Třeba za rok, za dva," dodal ne zcela optimisticky Svatopluk Skopal.

Foto: Agentura Harlekýn